17
2020
2015-06-06

Czerwona kartka od opozycji


- Nie chcieliście z nami współpracować - podkreślali radni PiS tuż przed głosowaniem w sprawie udzielenia zarządowi absolutorium. I dlatego zagłosowali przeciw.

Sesja absolutoryjna rady powiatu odbyła się w poniedziałek (1 czerwca). 9 radnych koalicyjnych zagłosowało "za". Wszyscy radni opozycyjni byli przeciw (oprócz Teresy Dąbrowskiej i Bogdana Czarnockiego, którzy nie brali udziału w obradach). Powód? Między innymi brak współpracy ze strony zarządu. 

"ZARZĄD NAS NIE SŁUCHAŁ!"
Tuż przed głosowaniem radni: Jacek Odziemczyk i Sławomir Wróblewski zwrócili uwagę, aby w budżecie zawsze znajdowały się pieniądze na oświatę.
 
- Zgadzam się z tym - odpowiedział starosta Leszek Iwaniuk. - Od początku poprzedniej kadencji dużo inwestowaliśmy w oświatę. 
 
Przypomniał między innymi o remoncie warsztatów szkolnych w ZS nr1, wymianie dachu i termomodernizacji w Zespole Szkół Specjalnych i remoncie sali gimnastycznej w l LO. 
 
Potem Marian Koć w imieniu wszystkich radnych z PiS-u podkreślał, że radni mają pretensje do zarządu powiatu przede wszystkim o to, że przez ostatnie 4 lata zarząd nie starał się współpracować z radnymi podczas projektowania budżetu. Ponadto zarząd nie słuchał opozycji w sprawach dotyczących inwestycji.
 
- Tak było chociażby w przypadku podjęcia decyzji w sprawie budowy pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Decyzja o tej inwestycji zapadła praktycznie z dnia na dzień - mówił Marian Koć. 
 
Całą dyskusję przeczytacie w najbliższym papierowym wydaniu.

KW

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Zobaczymy czy po jesiennych wyborach do parlamentu PSL nie będzie chciało tworzyć koalicji z PIS na szczeblu krajowym(jeśli przekroczy próg wyborczy) a jak stworzą taką koalcję w parlamencie to i w powiecie koalicjant może się zmienić.Wtedy starosta będzie z PIS a opozycja będzie liczyła jednego radnego a może on też wejdzie do koalcji i opozycji nie będzie i wtedy współpraca będzie doskonała.

wyborca
2015-06-08 21:47:41

Ja się na polityce nie znam, ale żaby zarząd słuchał radnych z opozycji, to opozycja musiałaby wygrać wybory i wyłonić swój zarząd, nie byłby więc opozycją! Po drugie powiaty jako część administracji są zbędne , szkodliwe i zbyt kosztowne, więc zamiast ględzić o babci kalesonach, - trzeba stawiać wniosek o zniesienie powiatów. Po trzecie, w koalicji i opozycji są radni, którzy zawdzięczają swoje diety nie woli wyborców, a ordynacji wyborczej i jej partyjnej fiksacji, więc ...

Wentyl
2015-06-07 21:17:09

Panie radny Koć - hale sportową się buduje a nie ględzi i debatuje gdzie i co jak za was bywało z wiadomym skutkiem, dlatego wyborcy wam podziękowali!!!!

nick
2015-06-07 17:59:57
Strona 1/1


Dane kontaktowe