20
2022
2022-06-15

Czerwiec w Sokołowskim Ośrodku Kultury


Początek czerwca obfitował w wydarzenia organizowane przez Sokołowski Ośrodek Kultury.

W środę 1 czerwca nasi seniorzy znakomicie bawili się na Wieczorku tanecznym w Sali Weselnej „Gracja” w rytm polskich włoskich i hiszpańskiej przebojów muzyki rozrywkowej.

A już wkrótce, od 23 czerwca na Trawniku Coolturalnym rozpoczyna się wakacyjny czwartkowy cykl koncertów w ramach „Herbatki dla Seniora”. Natomiast w piątkowe popołudnie 3 czerwca Trawnik został oddany we władanie najmłodszym. Tam właśnie SOK przygotował atrakcje z okazji niedawnego Dnia Dziecka.

Z kolei w środę 8 czerwca w ramach cyklu „Swing Club na Mazowszu” na scenie SOK gościł znakomity zespół Five O’Clock Orchestra, wykonujący jazz tradycyjny. Program koncertu wypełniły utwory lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku – przeboje amerykańskiego tanecznego dixie jazzu. Doskonałym uzupełnieniem muzyki była opowieść lidera zespołu, Tadeusza Orgielewski, o historii powstania prezentowanych kompozycji, ich twórcach i życiu w dawnym Nowym Orleanie. Warto dodać, że częstochowska grupa to dwukrotny laureat ZŁOTEJ TARKI (2001, 2002). Sokołowska publiczność wypełniająca szczelnie salę widowiskową gromkimi brawami doceniała artystyczny kunszt rozkochanych w jazzie muzyków.

W kolejnych tygodniach czerwca następne interesujące wydarzenia artystyczne w Sokołowskim Ośrodku Kultury, o czym informujemy i będziemy informować.
J.O.
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe