17
2020
2019-06-25

Czeki dla Repek i Jabłonny wręczone


W czwartek 13 czerwca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste przekazanie dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych. Z subregionu siedleckiego symboliczne czeki od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery otrzymały m.in. gmina Repki i gmina Jabłonna Lacka.

Dla subregionu siedleckiego z Funduszu Dróg Samorządowych przekazano w sumie ponad 7,7 mln zł, co stanowi ok 50 % szacowanych kosztów inwestycji. Za tę kwotę wyremontowane zostaną trzy drogi powiatowe i cztery drogi gminne o łącznej długości ok. 10,5 km.  Beneficjentami z terenu naszego powiatu są: gmina Repki i Gmina Jabłonna Lacka.

Dofinansowanie przyznane dla gminy Repki to 1.835.720,00 zł. Dzięki tej kwocie przebudowana zostanie droga gminna na odcinku Kobylany Górne – Włodki o długości 1778 mb oraz odcinek o długości 353 mb przez wieś Włodki. Promesa dla gminy Jabłonna Lacka to 365.663,00 zł. Pozwoli ona na przebudowę drogi gminnej nr 390309W w miejscowości Niemirki.

W uroczystym wręczeniu czeków udział wzięli również: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Senator RP Waldemar Kraska, Poseł Grzegorz Woźniak oraz Poseł Daniel Milewski.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych przewidziane jest wsparcie budowy dróg lokalnych w wysokości 36 mld zł. Kwoty będą wypłacane do 2028 r. Na realizację zadań w zakresie budowy, przebudowy lub remontów dróg rozpoczynających się w tym roku dla województwa mazowieckiego zaplanowano ok. 626,86 mln zł.
KDC
Fot. MUW


 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe