6
2019
2014-07-07

Czas podsumowań


Każdy kończący się rok szkolny skłania dyrekcję i nauczycieli do podsumowań osiągnięć i dokonań.

W Zespole Szkół w Sterdyni kolejny rok upłynął w atmosferze podejmowania wielu ambitnych przedsięwzięć przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów w różnych dziedzinach życia szkoły. - Osiągnęliśmy satysfakcjonujące sukcesy w dziedzinie dydaktycznej. Znaczące są też wyniki uczniów uczestniczących w różnego rodzaju konkursach - powiedziała dyrektor placówki Grażyna Binduła.
W Powiatowych Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez I LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Sokołowie tytuł laureata otrzymało aż sześcioro uczniów gimnazjum: z biologii - Natalia Zawadzka (I m.) Katarzyna Żelazowska (II m.) Izabela Sińczuk (III m.), z j. rosyjskiego - Izabela Sińczuk (II m), z informatyki - Patryk Ratyński (II m.), z j. polskiego - Milena Bakońska (III m.).
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum prezentują wysoki poziom wiedzy przyrodniczej. W Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2014 laureatem została Klaudia Pogorzelska, ucz. kl. V, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z przyrody Olimpus Aleksandra Łach (ucz. kl. VI). W Olimpiadzie Wiedzy Archimedes tytuł laureata III, IV i V stopnia zdobyły: Angelika Andrzejczuk, Izabela Ołdakowska, Julia Chendoszko, Klaudia Pogorzelska, Julia Kur (kl.V). Natalia Zawadzka, Dorota Romańczuk i Monika Prokopczuk (gimnazjum) w tej olimpiadzie zostały laureatami III i V stopnia. Z kolei Aleksandra Łach z kl. VI zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego ,,Smak ekologicznej żywności`. 
Z gimnazjum laureatami zostali też: Natalia Zawadzka - w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z biologii Olimpus, Izabela Sińczuk - w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na Temat Ekologii i Ochrony Środowiska – Eko-test. Dorota Romańczuk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego,,Smak ekologicznej żywności”. Laureatkami „Nadbużańskich spotkań z przyrodą” zostały: Kinga Ratyńska, Marta Drzewińska, Ewa Mazurczak i Magdalena Żelazowska (I a), Natalia Gajowniczek, Radosław Gawryluk, Klaudia Mazurczak i Izabela Sińczuk kl.III b, a z kl.I b Natalia Jańczuk i Patrycja Kościuszko (I b). W „Olimpiadzie wiedzy o zdrowiu” uczennica kl.III b Natalia Zawadzka zajęła I miejsce.
Uczniowie uzdolnieni artystycznie prezentowali swoje zdolności w różnego rodzaju konkursach na szczeblu powiatu, regionu i województwa. W Konkursie Diecezjalnym - „Syn Boży-głosi królestwo Boże” uczniowie szkoły podstawowej zajęli I, II i III miejsca. W Festiwalu Kultury Harcerskiej zuchy zajęły I miejsce. W eliminacjach powiatowych XXXI Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego uczennica szkoły podstawowej zajęła II miejsce i brała udział w finale. W II półroczu bieżącego roku szkolnego był realizowany w przedszkolu projekt z Fundacji BGK im. J.K.Steczkowskiego ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie, a za własnym płotem wielkie skarby macie”, o czym nasz tygodnik szczegółowo informował.
Ze środków unijnych realizowano też projekt ,,Nasza droga do sukcesu”. W jego ramach została wyposażona baza dydaktyczna klas I-III oraz odbywały się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla dzieci z trudnościami w uczeniu się czytania, pisania i matematyki; zajęcia terapii integracji sensorycznej i zajęcia logopedyczne dla dzieci z wadami wymowy.
Uczniowie odnosili również sukcesy sportowe – największym było wywalczenie przez drużyny gimnazjalne III miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców w finale Regionu Siedleckiego w narciarstwie biegowym. Warto też wspomnieć, że w zawodach lekkoatletycznych w finale Regionu Siedleckiego I miejsce w biegu na 100 m zdobyła Katarzyna Równa Uczennica ta reprezentowała region siedlecki w Zawodach Mazowieckich w Radomiu, na których zajęła IX miejsce. Były tez czołowe miejsca w powiatowych zawodach lekkoatletycznych i piłkarskich.
Dyrektor szkoły Grażyna Binduła zaznaczyła, że osiągnięcia są efektem  systematycznej pracy całej społeczności szkolnej. - Dzięki pozyskiwaniu środków finansowych na organizowanie wielu ambitnych przedsięwzięć nasza szkoła jest godnie reprezentowana nie tylko w środowisku lokalnym, ale również na szczeblu powiatu, województwa i kraju. W realizacji wielu przedsięwzięć pomagają Wójt Gminy Czesław Marian Zalewski, pracownicy Urzędu Gminy oraz Rada Gminy – podkreśliła.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe