18
2019
2012-02-24

Comiesięczne spotkania samorządowców uratują szpital?


Jak informuje wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, pomysł na tego typu spotkania pojawił się już dwa lata temu, wówczas niestety nie udało się tego zorganizować. Tym razem ma być zupełnie inaczej. Sabnie zapoczątkowały cykliczne spotkania samorządowców, podczas których będą toczyły się dyskusje na temat problemów, z którymi muszą zmagać się samorządy. Podczas pierwszego spotkania tematem przewodnimi była sytuacja sokołowskiego szpitala oraz PKSu, czyli sprawy znaczące dla każdej gminy.

- Niepokoi nas sytuacja ośrodków zdrowia, które znajdują się na terenie naszych gmin- mówi Wójt Sabni – Chcemy zapobiec załamaniu finansowemu szpitala, dlatego rozmawiamy i będziemy szukać antidotum na tą ciężką sytuację.

Jak wiadomo, zarówno sytuacja szpitala jak i PKSu nie jest łatwa, dlatego podczas pierwszego spotkania nie podjęto żadnych kluczowych decyzji. Jednak rozmowy nadal będą prowadzone. Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się w pierwszy poniedziałek marca w gminie Jabłonna Lacka. O jego przebiegu na pewno poinformujemy na łamach naszego tygodnika.

 

JF

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Już sa problemy z dostępnością do świadczeń zdrowotnych (gro personelu to niestety ludzie w wieku emerytalnym). W kolejnych latach moze być gorzej. Jezeli szpital padnie to gdzie przyjdzie nam się leczyć ? Każdy moze trafic do szpitala, pamiętajmy o tym ! Węgrów (klimowizna to stary szpital, nie pomieści obłożenia ), Siedlce (2 szpitale, z czego były wojewódzki ma swoje problemy - duże !, miejski zipie ale nie wiadomo jak), Ostrów Maz ( daleko, kto z nas tam dotrze po wypadku? ) No ludzie, robi się >50km z miejscowości w powiecie, karetki 2 na powiat (63 tyś mieszkańców). A wszyscy śpią i udają że jakoś to będzie.

xyz
2012-02-28 18:25:04

Nic a nic o problemie PKS i szpitala, tylko o jakiej pazernej babie i oszalałym kuratorze.Bez nich będziemy żyli normalnie,ale bez szpitala i transportu to będzie problem.Lokalni samorządowcy nic nie poradzą w sprawach zapaści finansowej tych zakładów,to biedny powiat,powiat upadający.Jeśli szukać wsparcia to wyżej.Tylko tam też bieda i upadek.To może jeszcze wyżej,tam bogactwo i perspektywy.Tylko kontaktu brak.

Karol
2012-02-27 20:32:16

Z każdej strony tylko opluwanie,pretensje,nienawiść.Co za ludzie?. Gdzie wiara i miłosierdzie?,gdzie przebaczanie?,gdzie miłowanie bliźniego?. Upadek moralny sięgnął kanału.Tak proszę księdza.

Mirosława
2012-02-27 14:49:12

Jeżeli J z Otwocka, i Bożena myślą o tym samym panu kuratorze co ja, to nie warto sobie głowy nim zaprzątać. Ten człowiek wymaga poważnego leczenia,to nie żart. Nie wiem dlaczego jeszcze pracuje z rodzinami,dziećmi i młodzieżą.

Iwona K.
2012-02-27 13:56:27

J z Otwocka. Ten problem dotyczy wielu rodzin w mieście i powiecie.A co wyprawiają w ORPA, to trzeźwy nie pojmie,musi się napić. O tym kuratorze rodzinnym,nawiedzonym,nieporadnym, lepiej przemilczę.

Bożena
2012-02-26 20:10:22

Faktycznie ta pani psycholog,to taka pazerna na pieniądze,że aż wstyd.Coś o tym wiem, jak chciano mi dzieci odebrać.Opuściłam Sokołów dla dobra dzieci i rodziny.Wszyscy mamy się świetnie.Okazało się,że te wymysły jednego z kuratorów rodzinnych i pani psycholog ,o uzależnieniu i współuzależnieniu w mojej rodzinie, są niedorzeczne. Po badaniach w normalnych ośrodkach uzależnień/3 niezależnych/, u normalnych fachowców okazało się, że w Sokołowie nie ma fachowców. Jest układ miernych ludzi.

J z Otwocka
2012-02-26 13:50:30

Samorządowcy uratują.Oni uratować mogą własne onuce i to wątpliwe.Przez 20 lat,od 1970r do 1990r. miasto rozbudowywano ,modernizowano,liczba ludności wzrosła dwukrotnie,powstało wiele zakładów pracy.Przez kolejne 20 wszystko to zniszczono.Dzięki klechom i solidaruchom.

amen
2012-02-25 18:15:47

Ten znany Psycholog jest antidotum na wszelkie problemy!Na zdjęciach widać Jego rozpromienioną facjatę z przyklejonym uśmieszkiem i z wypisanym na czole napisem:Jestem mentorem-lektorem nad mentorami-lektorami,jestem teraz i byłem wcześniej ku chwale ojczyzny.Nie jest wazne,która jest Rzeczpospolita ale ile dostane co miesiąc i co jeszcze mogę zamknąć,zliwidować i ilu ludzi zwolnić.Jestem w tym bardzo skuteczny a WY moi wierni poddani głosujcie na mnie a ja Was nie zawiodę w swoim obywatelskim działaniu!

Antoś
2012-02-25 15:20:31

Mieszkańcy dowiadują się ciekawych rzeczy.Prawdopodobnie były solidarnościowy,jedynie słuszny dyrektor sp zoz, zatrudniał na słupa lekarzy,za co nfz bulił.Lekarzy nikt nie widział,a kto brał mich wypłaty?.

strzykawka
2012-02-25 14:42:40

Ta pseudo psycholog,to cwana bada.Powstały grupy interdyscyplinarne czy jak im tam.Ona oczywiście jest przewodniczącą.Ludzi tam wzywanych,nie wiadomo po co wysyła na badanie psychologiczne, oczywiście do siebie za co kasuje 250 zł.Płaci gmina albo podatnik.Komisje alkoholowe też muszą do niej wysyłać ludzi,też za 250 zł.Sąd też.Przecież to chore.A te jej opinie można o kant d. potłuc, co sprawdziło kilku ludzi poddając się badaniom u normalnych psychologów czy terapeutów.To jest klika.

Marek
2012-02-25 14:30:10

"Obudzili się z ręką w nocniku" - gdzie do tej pory byliście?? szpital "tonie" od paru miesięcy, a wcześniej nikt poza związkami na tą degradację nie reagował

Piguła
2012-02-25 09:13:39

Wszystkie zozy w powiecie, wzorem pewnej placówki winny zatrudnić pewnego znanego Psychologa. To rozwiąże wszystkie kwestie finansowe, ba, obecność Tegoż wpłynie także na cudowne uzdrowienia, które niechybione nastąpią!!!

T
2012-02-24 11:31:39
Strona 1/1


Dane kontaktowe