29
2022
2023-01-20

Co słychać w Studio Piosenki METRO/ Sokołów Podlaski - Siedlce – Węgrów?


 Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite i emocjonujące dla uczniów oraz opiekunów. Na początku grudnia ub.r. nagrany został wyjątkowy klip -  kolęda „Uciekali” z musicalu METRO w nowej odsłonie. Udostępniony w Internecie 24 grudnia kilkuminutowy film poruszył wiele serc i zebrał mnóstwo pozytywnych komentarzy. Internautów zachwycają utalentowani wykonawcy, wzrusza do łez idea filmu „o wszystkich zmuszonych do ucieczki w nieznane”. Uniwersalny tekst Agaty i Maryny Miklaszewskich z muzyką Janusza Stokłosy jeszcze mocniej wybrzmiewa obecnie, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się okrutna wojna. Warto dodać, że w grupie ponad sześćdziesięciorga młodych artystów znajdują się też wykonawcy z Ukrainy. Koncepcję klipu wymyśliła i roztoczyła nad całością opiekę artystyczną aktorka Małgorzata Lewińska.
W bieżącym miesiącu przed Studiem Piosenki METRO/ Sokołów Podlaski - Siedlce – Węgrów nowe wyzwania: 21 stycznia o godz. 14  koncert  w GOKiS w Sterdyni, a 27 stycznia o godz. 18 w Siedlcach, a w auli KLO. Również w styczniu pięć osób (Lena Kozłowska, Zosia Ołtarzewska,  Sofiia Polupanova, Daniel Sokoł, Maja Szczepanik) weźmie udział w III Przeglądzie SPM w teatrze Studio Buffo w Warszawie. Udział w tym ogólnopolskim  warsztatowym spotkaniu uczniów i pedagogów SPM z Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą może zaowocować dodatkowymi castingami do teatru.  
Na luty zaplanowany jest wyjazd uczniów do Warszawy na specjalny dla SPM spektakl „Romeo i Julia” w Studio Buffo. Natomiast w czasie ferii młodzi adepci sztuki musicalowej na warsztatach pod okiem Marie Napieralskiej i Pawła Orłowskiego będą doskonalić swoje umiejętności wokalne i taneczne. 
Na koniec warto wspomnieć o tym, że niektórzy podopieczni Alicji i Michała występują już na profesjonalnej scenie – Gabriel Ołtarzewski w „Piotrusiu Panie” 1,5 roku, a Justyna Bujalska i Janek Kraska w „Metrze” od września 2022 roku. W sobotę 14 stycznia Justyna i Janek zadebiutowali podczas ogólnopolskiej trasy „Metro 30 lat” w Ostrowie Wlkp. przed kilkutysięczną widownią. 
             
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe