17
2020
2018-02-20

Co słychać w Czwórce? - podsumowanie pierwszego półrocza


 W środę 7 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim odbyło się zebranie rodziców podsumowujące pierwsze półrocze pracy. Wzorem lat ubiegłych spotkanie to miało szczególną oprawę.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej rodzice wysłuchali wystąpienia p. dyrektor Grażyny Skoniecznej, która przedstawiła wyniki klasyfikacji. Pani dyrektor przekazała również informacje o prowadzonych w szkole projektach, działaniach na rzecz bezpieczeństwa, pracach remontowych i zakupionych pomocach.

Drugą część spotkania poprowadzili uczniowie z klasy 6a – Maja Celińska i Janek Wojtczuk. W formie prezentacji przedstawili zebranym ważniejsze wydarzenia z życia szkoły, sukcesy uzyskane w różnych konkursach oraz działania, które służą wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Prezentacja przeplatana była występami uczniów. Rodzice mogli wysłuchać nagrodzonego w konkursie listu do taty oraz piosenek w wykonaniu szkolnego chóru. W tym roku śpiewającym akompaniowali dwaj chłopcy: Jakub Chmiel na perkusji i Wiktor Biernat na gitarze.

Oto najważniejsze sukcesy uczniów:
Konkurs literacki - „List do Taty” - II miejsce – Julia Bujalska
Konkurs Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego – etap powiatowy – II miejsce – Maja Celińska
Konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej” - zwycięstwo w etapie rejonowym i awans do etapu wojewódzkiego – Zuzanna Ślepowrońska
Powiatowy konkurs „Boże Narodzenie w malarstwie”:
I miejsce - Maja Celińska
II miejsce – Maja Zawadzka, Wojciech Celiński
III miejsce - Kornelia Góral
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
„Szóstki” piłkarskie dziewcząt klas siódmych - wicemistrzostwo
„Szóstki” piłkarskie chłopców - I miejsce i awans do rozgrywek międzypowiatowych
Zawody w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców:
II miejsce – etap miejski
II miejsce - etap powiatowy - dziewczęta awansowały do etapu międzypowiatowego

W pierwszym półroczu odbyło się ponad dziesięć wycieczek. Nasi uczniowie zwiedzali różne muzea, oglądali sztuki teatralne, wzięli udział w warsztatach w Fabryce Bombek. Naszą szkołę dwukrotnie odwiedził „Czekoladowy autobus” i uczniowie klas 0-3 mogli uczestniczyć z zajęciach cukierniczych. Po raz pierwszy tym roku zorganizowany został Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ósmy raz odbyła się Listopadowa Zaduma, w tym roku zatytułowana „Kochaj życie przyjacielu”. 6 stycznia wzięliśmy udział w Orszaku Trzech Króli, a w pierwszym tygodniu ferii odbyło się zimowisko.

Info: SP Nr 4 w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe