17
2020
2013-12-02

Co słychać w budynku SOK-u?


Od prawie trzech miesięcy trwa generalny remont Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Przeprowadza go firma ŁUNIBUD Spółka Jawna Łuniewski z Warszawy.

Postępy prac są widoczne, mieszkańcy miasta dopytują się, czy już na koniec roku będzie oddana do użytku część pomieszczeń, czy z nowym rokiem kino wznowi seanse, kiedy będą koncerty i zajęcia 
w budynku. Zapytałam więc u źródła. Jak powiedziała dyrektor SOK-u Maria Koc, trzeba uzbroić się w cierpliwość. - Wprawdzie prace przebiegają sprawnie, ale jednak remontowi został poddany prawie cały budynek. Według planu jest przewidziane, że remont, który rozpoczął się 2 września, potrwa do końca wakacji.  Jeśli wszystko dobrze pójdzie, może uda się wcześniej, ale troszeczkę wcześniej, bo zakres prac jest ogromny. Dzięki wyjątkowej, jak na tę porę roku, pogodzie i dużemu potencjałowi firmy oraz dobremu rozplanowaniu robót udało się zrobić dużo: wymienić stropodachy, odkopać, osuszyć i ocieplić fundamenty. Teraz trwa ocieplanie ścian zewnętrznych i przygotowanie pod elewację. Te prace były przewidziane na wiosnę, ale skoro pogoda sprzyja, udało się teraz. Wewnątrz budynku wyburzono stare mury, pogłębiono piwnice, gdzie będą łazienki. Do dalszych prac została przygotowana sala widowiskowa: wszystko wyburzono, zdemontowano, wyniesiono. Prace wewnątrz będą czasochłonne, trzeba wiec trochę cierpliwości, ale wszystko toczy się zgodnie z planem i harmonogramem – wyjaśniła moja rozmówczyni. Zapewniła również, że mimo remontu ośrodek wypełnia swoja misję, chociaż są pewne niedogodności, bo zajęcia większości grup twórczych odbywają się poza budynkiem, a takich grup jest ponad dwadzieścia. – Dla uczestników i instruktorów jest to utrudnienie, chociaż dyrektorzy szkół i instytucji, gdzie te zajęcia się odbywają, dokładają wszelkich starań, aby zespołom było jak najlepiej. Druga niedogodność - nie ma dużych koncertów, a na filmy trzeba pojechać gdzieś dalej. Wszyscy jednak mamy świadomość, że już wkrótce w Sokołowie będzie jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych obiektów kultury w regionie.  Bryła jest okazała i ciekawa architektonicznie, budynek pięknie położony przy głównej arterii, wyeksponowany, stanowi swoiste centrum miasta. Jest przestrzeń, są duże parkingi. Otoczenie zostanie również zrewitalizowane. Prosimy więc o cierpliwość, ale też o zainteresowanie się tym, co się dzieje tutaj, bo mimo remontu odbywają się małe formy - spotkania, koncerty. Natomiast we wrześniu przyszłego roku rozpocznie się wielki festiwal kultury w Sokołowie Podlaskim - 50 ważnych wydarzeń na 50-lecie – poinformowała Maria Koc.
Po uroczystym otwarciu zaplanowano w SOK cały cykl różnych wydarzeń, ponieważ przyszły rok to rok jubileuszy – 590-lecie nadania Sokołowowi praw miejskich, 50-lecie ośrodka kultury, 10-lecie SUTW, 5-lecie BCDS. Zespoły wrócą na zajęcia, odbędzie się cykl koncertów, bo grupy twórcze pracują i przygotowują programy premierowe. Wystąpią też artyści z zewnątrz, będą wykorzystane wszelkie możliwości, również techniczne, jakie sala po remoncie będzie stwarzała. Ruszy kino - w pięknej, nowoczesnej sali z klimatyzacją, doskonałą akustyką, wygodnymi fotelami. Dzięki temu bywalcom SOK-u na pewno jeszcze bardziej zwiększy się „apetyt na kulturę”.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe