40
2019
2019-10-17

Co się zmieni na Bartoszowej?


26 września Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula otrzymał z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego czek opiewający na kwotę 806.820,00 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli na przebudowę odcinka ul. Bartoszowej. Dziś znamy już wykonawcę inwestycji i termin jej realizacji.

"Przebudowa ul. Bartoszowej w Sokołowie Podlaskim na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Św. Huberta – etap I" to zadanie, na które miasto przeznaczyło kwotę 1.152.000,00 zł. Po ogłoszeniu przetargu udało się wyłonić wykonawcę, który zaoferował kwotę o wiele niższą. Firma TECHBUD z Sokołowa Podlaskiego wykona przebudowę drogi za 1.094.816,63 zł brutto i wyznaczy okres pięciu lat gwarancji.

W ramach przebudowy drogi zostanie wymieniona nawierzchnia, wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, wykonane chodniki i zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Inwestycja nie tylko poprawi warunki przejazdu, ale także wpłynie korzystnie na estetykę okolicy. Dotychczasowa droga gruntowa, na której po opadach deszczu pojawiało się błoto i kałuże, a w okresie upałów – kurz, zostanie utwardzona. Przebudowa drogi oznacza także zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Przewidywany termin zakończenia robót to czerwiec 2020 roku.

Oprac. KDC 
Fot. UM Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To jedna z najważniejszych dróg do zrobienia w Sokołowie.

XxX
2019-10-18 09:14:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe