17
2020
2013-07-12

Co piąty maturzysta nie zdał!


Dla niektórych maturzystów oczekiwanie na wyniki egzaminów było bardzo stresujące, inni podeszli do tego zupełnie inaczej - przez cały czas cierpliwie i spokojnie czekali. Teraz wszystko jest już jasne!
W ostatni piątek czerwca uczniowie otrzymali wyniki. 81% maturzystów odetchnęło z ulgą; oni już teraz mogą na poważnie myśleć o studiach i składać podania do wymarzonych uczelni. 19% wszystkich maturzystów nie zaliczyło tegorocznej matury, z czego 13% może napisać egzamin poprawkowy w sierpniu biegłego roku. Pozostali nie zaliczyli dwóch bądź więcej egzaminów, więc do poprawki mogą podejść dopiero za rok. Dużo problemów, jak zawsze, sprawiła matematyka; z tym przedmiotem aż 15% maturzystów sobie nie poradziło. Z innymi przedmiotami obowiązkowymi było nieco lepiej. Języka rosyjskiego nie zdało 9%, angielskiego 5%, a polskiego 4%.
Najwięcej maturzystów to absolwenci liceów ogólnokształcących, tam też odsetek sukcesów jest najwyższy - wynosi 90%. Na drugim miejscu uplasowały się technika, gdzie 71% abiturientów otrzymało świadectwo dojrzałości. Tuż po technikach są licea profilowane, tam odsetek sukcesów wynosi 60%. Najsłabiej wpadły licea i technika uzupełniające - wśród ponad 9 tysięcy osób, które podeszły do egzaminu, zaliczyło go tylko około 2 tysięcy zdających, co daje około 24%.
Wśród sokołowskich szkół najlepsze wyniki osiągnęło l Liceum Ogólnokształcące. Spośród 200 osób, które podeszły do egzaminu, tylko jedna poległa na matematyce, zatem wynik zdawalności tej szkoły wynosi 99,5%. W porównaniu z latami ubiegłymi jest to wynik podobny. Wielu uczniów zdobyło 100% możliwych do uzyskania punktów. Z egzaminu ustnego z języka polskiego maksymalny wynik uzyskało 31 abiturientów, z ustnego angielskiego - 23 abiturientów, z ustnego rosyjskiego - 9, z matematyki - 34, z pisemnego angielskiego -11 i pisemnego polskiego - 1. Wielu uczniów uzyskało wynik bardzo dobry, np. z matematyki aż 100 abiturientów, a pisemnego angielskiego - 90. Jednej osobie udało się nawet zdobyć 100% z j.angielskiego na poziomie rozszerzonym, więc tej osobie należą się podwójne, a nawet potrójne gratulacje. W liceum salezjańskim wynik jest podobny. Na 39 osób tylko jedna nie zdała egzaminu z matematyki. Zatem zdawalność tej szkoły w tym roku wyniosła 97%. W Zespole Szkół nr 1 do matury w tym roku przystąpiło 216 osób, z czego 14 nie zdało dwóch lub więcej egzaminów, a 44 osoby mogą napisać egzamin poprawkowy w sierpniu br.
KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe