17
2020
2015-01-14

Co nurtuje mieszkańców?


O tym, co nurtuje mieszkańców gminy Jabłonna Lacka dyskutowano 30 grudnia na debacie społecznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej. 

Sokołowscy policjanci na czele z komendantem powiatowym policji mł. insp. Wiesławem Nasiłowskim spotkali się z władzami gminnymi, radnymi oraz sołtysami. Kwestia, którą najczęściej poruszali mieszkańcy, dotyczyła funkcjonowania nowej struktury policji na terenie powiatu sokołowskiego. 
 
- Pytania związane były z reorganizacją w wyniku której posterunek policji w Jabłonnie Lackiej został włączony do posterunku w Sterdyni - mówi Sławomir Tomaszewski, rzecznik sokołowskiej policji.
 
Wiele pytań dotyczyło przemocy w rodzinie. Mieszkańcy pytali o to, gdzie należy szukać pomocy. Wielu z nich proponowało, aby dzielnicowy w wyznaczone dni dyżurował w Jabłonnie Lackiej. Okazało się jednak, że takie dyżury są aż trzy razy w tygodniu. Jak widać, nie wszyscy mieszkańcy o tym wiedzieli.
 
W trakcie debaty przeprowadzone zostały anonimowe ankiety. Mieszkańcy wypowiedzieli się, czy mają zaufanie do policji oraz jakie zauważają problemy związane z bezpieczeństwem.  Wójt Wiesław Michalczuk na zakończenie debaty podkreślił, że takie spotkania są bardzo potrzebne. 
 
KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Psa z kulawą nogą nie było. Sami do siebie pieli. Śmiesznoty.

lolo
2015-01-15 21:55:21
Strona 1/1


Dane kontaktowe