2
2020
2018-10-02

Co nowego w diecezjalnej Caritas?


W ostatnim czasie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej uzyskała cenne wsparcie z różnych źródeł.

15 sierpnia 2018 r. rozstrzygnięto Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation – Edycja 2018/1. Caritas, obok Fundacji Ranczo Nadziei (Fazenda de Esperanca)
w Nysie, Fundacji Sportowe Centrum Rehabilitacji Dzieci
i Młodzieży w Międzylesiu oraz Klubu Szermierzy Warszawianka znalazła się wśród laureatów. Jury w składzie: Marta Schmude-Olczak, Aleksander Broda, Grzegorz Stanisławski i przyznało laureatom granty w wysokości 25.000 PLN. Pieniądze dla Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zostały przyznane na zakończenie trwającego od 2 lat remontu Domu Dziecka w Wyrozębach.

Z kolei 4 września 2018 r. w siedzibie Caritas Polska ks. Łukasz Gołębiewski, Dyrektor  Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, odebrał nowy samochód-chłodnię. Organizacja otrzymała go dzięki wsparciu TESCO i Caritas Polska w ramach programu Spiżarnia Caritas. Program realizowany jest od marca ub. r. przez Caritas Polska w partnerstwie z Caritas Diecezjalnymi i ma na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności poprzez dystrybucję produktów spożywczych z krótkim terminem przydatności. Produkty odbierane są ze sklepów i przekazywane do placówek Caritas oraz bezpośrednio dla osób potrzebujących.

Poza tym 22 września 2018 roku w Domu  Miłosierdzia im. Jana Pawła II Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim oficjalnie otwarto „OGRÓD NIEPODLEGŁOŚCI”. Powstał on między innymi w ramach projektu Caritas Polska i sieci sklepów Biedronka „100 projektów na 100-lecie niepodległości” oraz ze środków własnych Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Dzięki zagospodarowaniu terenu, dzieci przebywające w świetlicy socjoterapeutycznej, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i korzystający z Domu Miłosierdzia, będą mogli realizować zajęcia na świeżym powietrzu i wypoczywać wśród zieleni. Tego samego dnia w Domu Miłosierdzia została otwarta wystawa upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana dzięki życzliwości Jolanty i Leszka Sosnowskich, właścicieli krakowskiego wydawnictwa „BIAŁY KRUK”.

J.O. 
Fot. Dom Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To dary od bezdomnych.

popo
2018-10-02 20:34:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe