43
2019
2011-07-18

Co 4 sokołowski maturzysta nie zdał!


Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego Okręgowa Komisja Egzaminacyjna udostępni dopiero 15 września 2011 r.
  Z danych przedstawionych w czwartek wynika, że egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zdało 96% maturzystów, a z matematyki 79%. Średni uzyskany przez nich wynik z języka polskiego to 54% punktów, zaś z matematyki – 48,2%. Najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym był angielski, który na poziomie podstawowym zdało 95% przystępujących do tego przedmiotu. Ich średni wynik to 68%. Egzamin z niemieckiego
    pozytywnie przeszło 91% maturzystów, z rosyjskiego i francuskiego 95 %, natomiast z hiszpańskiego - zaliczyło 98%, a z włoskiego aż 99%.
    Najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie liceów ogólnokształcących. Egzaminy zdało tam 86% osób. Wyraźnie słabiej poszło podopiecznym techników. Powodów do radości miało tam zaledwie 63% uczniów. Najgorzej zaś matura wypadła wśród wychowanków liceów i techników uzupełniających - sukces w tych typach szkół odniosło odpowiednio 23% i 19%. 
Jak sprawdzić wyniki?
  Niektóre placówki umożliwiają swym wychowankom wgląd do własnych wyników, jest to tzw. OBIEG. Maturzyści logują się za pomocą Peselu i haseł, jakie otrzymali w swoich szkołach. Uczniowie, których szkoły nie udostępniają rezultatów w Internecie, muszą zgłosić się po nie osobiście. Jeżeli poznaliście już wyniki matury i macie wątpliwości co do ich wiarygodności, możecie sprawdzić swoje prace! Jednak najpierw trzeba wypełnić specjalny wniosek i  indywidualnie umówić się na spotkanie, na którym przedstawicie dokument tożsamości. Po dokładniejsze informacje odsyłamy Was do szkół, których jesteście absolwentami.

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

do t. Faktycznie,produkujemy setki tysięcy analfabetów.Dziś osoba po szkole średniej z okresu PRL to omnibus.Ale czy rządzącym miernotom potrzebne jest wykształcone/nie mylić z "kształconym"/,młode pokolenie?.Nie.Bo to dla nich zagrożenie.

Karol
2011-07-23 13:17:56

Jest znacznym nie porozumieniem nazywanie tego "egzaminu" maturą, 30% punktów powodują, że człowiek zdaje, więc nie zdać jest sztuką znaczną. Szkoda tylko, że nie 25%, bo to odpowiadałoby normie na ćwierćinteligenta. Mamy MEN, mamy CKE i OKE, i mamy maturzystów, którzy znając pytanie od września na ustny egzamin z polskiego, w maju nie są w stanie wydukać na nim nic sensownego. I to, w nomenklaturze naszych Umiłowanych Przywódców nazywa się polski sukces edukacyjny. Nigdy jeszcze na egzaminy nie wydawaliśmy tak grubych milionów i nigdy jeszcze przeciętny poziom absolwentów polskich szkół średnich (przepraszam, oczywiście ponadgimnazjalnych, nie był tak marny. A więc sukces, jak z autostradami, stadionami, zadłużeniem i służbą zdrowia. Brawo!

t
2011-07-23 12:36:00

W katolickim grajdole,trawą pachnącym,nie zdał co 3.

suta
2011-07-22 18:42:03

To są średnie wyniki, a jak w szkołach poszczególnych? Może jakieś zawody dyrekcji w tej materii?

Wiecha von dem Bug
2011-07-21 17:51:16
Strona 1/1


Dane kontaktowe