17
2020
2016-03-07

Ciężarowcy rozpoczynają sezon


Ciężarowcy Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów OSiR Sokołów Podlaski rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu.
 
Pierwszym etapem przygotowań były obozy w Siedlcach i Zamościu, zorganizowane przez Okręgowy Mazowiecki Związek Podnoszenia Ciężarów. Sokołowscy ciężarowcy trenowali wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem UKS Impuls Warszawa. Młodzi ciężarowcy szlifowali formę pod okiem szkoleniowców MLKPC Tomasza Wcisłaka i Arkadiusza Strzelczyka z Impulsu. Zawodnicy, którzy nie pojechali na zgrupowania, trenowali w Sokołowie pod okiem trenera Pawła Rogali. Oprócz treningów ogólnorozwojowych i specjalistycznych, młodzież miała też możliwość poznania zabytków i historii Zamościa, jak również nawiązała nowe znajomości z rówieśnikami z klubów warszawskiego i zamojskiego.
 
Ciężarowcy planują w tym roku starty w zawodach ogólnopolskich, wojewódzkich i okręgowych – Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 17, 20, Mistrzostwach Zrzeszenia LZS, Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, Ogólnopolskim Wieloboju Atletycznym oraz w okręgowych zawodach do lat 15. MLKPC OSiR po raz trzeci w historii istnienia klubu będzie organizatorem zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 4 czerwca w sali Publicznego Gimnazjum Nr 2. Będą to Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 17. 
W kompleksie hotelowo-konferencyjnym Kuźnia Napoleońska w Teresinie-Paprotni Polski Związek Podnoszenia Ciężarów podsumował ubiegły rok. W klasyfikacji 25. edycji Challenge Polskiej Sztangi Maria Wrzosek uplasowała się na siedemnastym miejscu (wychowanka sokołowskiego klubu od 1 stycznia 2016 roku reprezentuje barwy Zawiszy Bydgoszcz, jednego z najstarszych i najlepszych klubów mających sekcję podnoszenia ciężarów w Polsce). W klasyfikacji zespołowej MLKPC OSiR Sokołów Podlaski zajął 24. miejsce z 76 punktami. 

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe