24
2019
2017-03-27

„Cichociemność" w Sokołowskim Ośrodku Kultury


W środę 22 marca w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury miała miejsce kolejna, po „Mrożku z wkładką” premiera, przygotowana przez młodzież pracującą w kole teatralnym pod kierunkiem Alicji Ostromeckiej.

Tym razem zaprezentowała się debiutująca Grupa Teatralna „VIVO". Młodzi aktorzy, w większości uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 i I LO w Sokołowie Podlaskim zaprezentowali spektakl profilaktyczny dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Pomysł przygotowania takiego przedstawienia wyszedł od młodzieży, scenariusz napisała prowadząca koło. „To było dla mnie ogromnym wyzwaniem. Musiałam opisać patologie, które są mi zupełnie obce. Pisałam powoli, fragmentami, musiałam robić przerwy. Powstawał trudny i ciężki spektakl, ale jestem zadowolona – mówiła po premierze. Wyraziła również gotowość zaprezentowania przedstawienia dla młodzieży szkolnej w ramach szkolnej profilaktyki.

Akcja sztuki toczy się głównie w ośrodku dla trudnej młodzieży. Pięć młodych bohaterek próbuje zmierzyć się ze swoją trudną przeszłością i odnaleźć swoje miejsce w świecie, który je otacza. Zadają sobie również ważne pytania, a odpowiedzi pozostawiają smak gorzkiej refleksji. Ta przejmująca opowieść o odrzuceniu, tęsknocie i honorze zapewne skłoniła licznie przybyłych widzów do refleksji nad tym, jak wielkie znaczenie dla naszego dorosłego życia ma okres młodości, jak bardzo nasze błędy oddziałują na przyszłość.
Bardzo istotnym i trafnym uzupełnieniem gry aktorów były etiudy filmowe oraz, podobnie jak w spektaklu „Mrożek z wkładką”, odpowiednio dobrana muzyka. Ważność podjętego tematu, bogactwo środków wyrazu i poruszająca gra młodzieży sprawiły, że publiczność nie żałowała braw po zakończeniu spektaklu.
W „Cichociemności” wystąpiły: Julia Praska, Julia Ambroziak vel Mrozowicz, Julia Kotowska, Karolina Wojtczuk, Karolina Bielecka, Karolina Misiak, Aleksandra Zalewska, Marta Chmiel, Marcin Cichowski.


J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe