2
2020
2017-01-26

Ciąg dalszy sporu pomiędzy dyrekcją SP ZOZ a związkami zawodowymi


27 stycznia 2017 r. o godzinie 10:00 w Sali konferencyjnej SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim odbędzie się konferencja prasowa, podczas której będzie omawiana sytuacja Szpitala.

Przypomnijmy – w 2013 roku część pracowników zrzekła się odcinka pensji na rzecz szpitala, któremu groziło zamknięcie. Na jednej z sesji powiatowych w 2016 roku przewodnicząca Solidarności w SP ZOZ Sokołów Podlaski, Jadwiga Bałkowiec, poruszyła kwestię zwrotu oddanych kwot. Na dyr. Szpitala, Ewę Wojciechowską, zostało również złożone doniesienie do prokuratury, które zostało oddalone. Na 4 stycznia zaplanowana była pikieta związków zawodowych - żądają m.in. zwrotu wynagrodzeń wszystkim pracownikom, którzy w 2013 r. przekazali część swoich poborów na ratowanie szpitala oraz podwyżki o 700 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w oparciu umowy o pracę.

2 stycznia starosta sokołowski Leszek Iwaniuk zadeklarował, iż podejmie się mediacji pomiędzy dyrekcją i związkami zawodowymi. 12 stycznia w sokołowskim starostwie odbyło się spotkanie zarządu powiatu sokołowskiego, dyrekcji SP ZOZ oraz przedstawicieli związków zawodowych, na którym obecny był także delegat zarządu Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność. Spotkanie nie zezwalało na udział mediów, a zarząd powiatu wspólnie ze związkami zawodowymi zadecydował, że informacje o przebiegu spotkań nie będą przekazywane mediom dopóki nie zostaną ustalone konkrety. Następnie związki zawodowe uznały, że strona samorządowa nie zamierza wywiązać się z powyższych ustaleń, dlatego 20 stycznia zdecydowały się na rozmowę z Radiem Podlasie. 26 stycznia na antenie radia wypowiedziała się dyrektor SP ZOZ, Ewa Wojciechowska, tłumacząc, iż zarząd oraz dyrekcja dotrzymały postanowień zawartych w negocjacjach.
Nasze propozycje zgodnie z umową przedstawiliśmy koordynatorowi wojewódzkiemu Solidarności. Nie wiem dlaczego przedstawiciele związków w szpitalu odebrali to jako złamanie umowy. – tłumaczyła na antenie dyrektor.
Oficjalnego stanowiska do tej pory nie przedstawiło Starostwo Powiatowe, jednak w dniu dzisiejszym poinformowało, iż 27 stycznia 2017 r. odbędzie się konferencja prasowa, podczas której będzie omawiana sytuacja Szpitala.

Co dalej? Dowiemy się już jutro.
Paulina Joanna Fedoczyk

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe