17
2020
2018-10-09

Chopin na strunach


26 września 2018 r. w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbył się znakomity koncert w wykonaniu: Macieja Strzelczyka, Romualda Erenca i Piotra Rodowicza – trzech wybitnych muzyków jazzowych. Sokołowska publiczność przeniosła się w świat muzyki najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Tym razem to nie fortepian dominował, tylko 14 jazzowych strun: skrzypce, gitara klasyczna oraz kontrabas.

Wszystkie utwory, które znalazły się w projekcie zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina.
W projekcie tym, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom i czyni go bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy kochają muzykę Chopina, a jednocześnie są otwarci na wszystko, co świeże i twórcze może się pojawić we współczesnej sztuce.

Koncert poprzez jego bohatera – wielkiego polskiego pianistę i kompozytora Fryderyka Chopina, wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Koncert odbył się w ramach trzeciej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury. 

Info / Fot: SOK 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe