17
2020
2013-06-28

Chciał dać łapówkę


Nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi gminy Sokołów Podlaski, który próbował wręczyć łapówkę policjantom drogówki.

24 czerwca około godz. 19.10 w Brzozowie gm. Sokołów Podlaski, policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód Skoda Felicja. Już podczas zatrzymywania, dało się zauważyć, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkometrem, jedynie to potwierdziło. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

W pewnym momencie, mężczyzna uświadomił sobie, że za jazdę pod wpływem alkoholu zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Aby przekonać policjantów do puszczenia go i nie reagowania na przestępstwo, które popełnił, wręczył im 300 złotych łapówki.

Od tego momentu sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a pieniądze do policyjnego depozytu.

Wczoraj, po wytrzeźwieniu mężczyzna zrozumiał co zrobił i do wszystkiego się przyznał. Teraz łapówka, którą chciał wręczyć najprawdopodobniej ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa. Dodatkowo odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym i wręczanie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Za mało dawał


2013-07-02 10:37:31

No to pięknie!

21
2013-06-30 15:51:16
Strona 1/1


Dane kontaktowe