17
2020
2014-06-12

Chcecie drogi, to się dołóżcie!


Przedsiębiorcy mający siedzibę swojej firmy w Sokołowie przy ulicy Tartacznej narzekają, że stan drogi jest wręcz katastrofalny. Na kapitalny remont nie ma co liczyć, przynajmniej na razie. Burmistrz nie wyklucza, że droga zostanie wyremontowana, choć proponuje by do remontu dołożyli się przedsiębiorcy, bo - jak sam mówi - oni narobili tych dołów!

[...] Przy odcinku liczącym około 200 metrów siedzibę ma kilka firm w których  łącznie pracuje kilkadziesiąt osób. Wszyscy ci ludzie codziennie jeżdżą ulicą Tartaczną - zarówno samochodami osobowymi, jak również dostawczymi.
Drogą co prawda można przejechać, ale slalomem [...]

Właścicielem drogi jest miasto, więc z pytaniami o remont zwróciliśmy się do urzędników sokołowskiego magistratu. W odpowiedzi usłyszeliśmy iż na kapitalny remont w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Urzędnicy podkreślają jednak, że los drogi nie jest im obojętny.

- Na bieżąco staramy się poprawiać stan tej drogi. Nowej nawierzchni w tym czasie obiecać jednak nie możemy - tłumaczy Krzysztof Góral, Naczelnik Inwestycji i Dróg w UM w Sokołowie Podlaskim. - Budowa tej drogi była już przedstawiana. O tym, czy pieniądze zostaną przyznane, decydują: burmistrz oraz przede wszystkim radni - dodaje naczelnik.

Postanowiliśmy zatem zapytać burmistrza. Włodarz miasta powiedział nam, iż nikt wcześniej nie prosił o remont tej drogi, aczkolwiek...
- Już w najbliższym tygodniu wyślę tam równiarkę - mówi Bogusław Karakula.

Mówiąc o kapitalnym remoncie, szef miasta liczy na współpracę z przedsiębiorcami.
- Przy tej ulicy znajdują się głównie firmy, a więc przedsiębiorcy mogliby uczestniczyć finansowo w tym przedsięwzięciu. Wspólnie możemy coś zrobić. Sami narobili dołów, więc mogliby teraz trochę dołożyć  - proponuje włodarz miasta.

KW

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ulica Parkowa w Sokołowie - krótki odcinek zawinięty wokół bloków przy ulicy Wiejskiej. Podobny przykład. Od kilku lat mieszkańcy proszą się o remont nawierzchni. W 2013 roku odwiedzała ten rejon radna miejska, po przekazaniu ulicy przez Agencję Rynku Rolnego we władanie miasta, już w maju 2014 mieli zacząć remont... I co? I cisza!!!

korrping
2014-06-13 16:47:30

....a ty straszysz ,czy masz może inny problem ?

->Rolf
2014-06-12 17:29:14

Obrażaj dalej - daleko na tym zajedziesz :)

Rolf
2014-06-12 17:23:45

Wybory były demokratyczne to fakt,ale niestety najpierw ,to Karakula ich sobie wybierał(kandydaci na radnych) do własnego komitetu wyborczego żeby później mogli się w tej postaci poddać wyborowi ogółu .Także piszesz półprawdę ,bo jednak Karakula "ich sobie wybierał",a dopiero później mieszkańcy.Poczytaj o JOW-ach ,to może zrozumiesz ten mechanizm i nie będziesz taki radośnie kategoryczny w swoich wpisach.

->LOL
2014-06-12 17:11:04

Radni demokratyczni bezradni bezmyślni bezkrytyczni gnuśni i interesowni? O tych marionetkach Karakuli mowa?

hihihi
2014-06-12 16:23:13

Radni zostali demokratycznie wybrani przez mieszkańców Sokołowa. To nie Karakula ich sobie wybierał, ale mieszkańcy. Widzę, że niektórzy mają pewien problem ze zrozumieniem podstaw demokracji. Chociażby po ostatnich wyborach do EU, gdzie nie mogli przeboleć wysokiego poparcia dla partii prawicowych. Jeden kubeł zimnej wody na głowę im chyba nie wystarcza. Jesienią dostaną więc drugi. Do tego czasu mogą sobie popluć w Internecie... i w zasadzie to wszystko, co mogą.

LOL
2014-06-12 15:51:47

Radni ? A kim są ci radni ? To ci ,co przyklepują bezdyskusyjnie od lat wszystkie pomysły bur. Karakuli ? Daj spokój i nie ściemniaj rzeczywistości . Lepiej się zmarszcz :))

do Red Fred
2014-06-12 14:01:56

"- Już w najbliższym tygodniu wyślę tam równiarkę - mówi Bogusław Karakula." I zgodnie z prawem to jedyne co burmistrz może zrobić. Jeśli miałaby tam mieć miejsce większa inwestycja, np. budowa drogi, to decydujący głos mają radni.

Red Fred
2014-06-12 13:42:44

Może w ogóle mieszkańcy powinni się tym zająć? Każdy jeździ, chodzi, wyciera bruk i asfalt. Może zdejmijmy ciężar dbania o drogi w mieście ze zmęczonych barków naszego burmistrza? A co tam, jeszcze 30 lat temu organizowano czyny społeczne, więc może teraz ku chwale Ojczyzny i PiS wyremontujemy sami ulice?

hahaA
2014-06-12 11:43:04

co te nieboroki z UM mogą poradzić ,kiedy kasa miasta świeci pustkami ,a kredyty ,obligacje i pożyczki zaciskają pętlę na szyii ? Mata co chceta,dalej tak wybierajta to będzieta płakać i płacić za życie w tym tzw. mieście

boss
2014-06-12 11:40:00

"Burmistrz nie wyklucza, że droga zostanie wyremontowana, choć proponuje by do remontu dołożyli się przedsiębiorcy, bo - jak sam mówi - oni narobili tych dołów!" /- Ten człowiek naprawdę ma specyficzne(eufemizm)i destrukcyjne spojrzenie na współpracę między biznesem a miastem .Zamiast wspierać już działających lokalnych przedsiębiorców i zachęcać ewentualnie przyszłych inwestorów,to on wręcz ich zniechęca do działalności w mieście .Kto Ci tu człowieku przyjdzie z inwestycją,jak ty publicznie gadasz takie bzdury ??? Chcesz zniszczyć to miasto do końca ? Tylko dlaczego to robisz człowieku ???

bebek
2014-06-12 10:46:34

A czy do swojej drogi przy której mieszka dokładał Boguś-


2014-06-12 07:53:07
Strona 1/1


Dane kontaktowe