17
2020
2014-09-12

Chcę nadal pomagać...


Rozmowa z wójtem gm. Sterdyń, Czesławem Marianem Zalewskim.

- Już na początku obecnej kadencji zapowiedział pan, że nie będzie kandydował w następnych wyborach na wójta. Nadal trzyma się pan tej wersji?
- Tak, lubię jasne sytuacje i nie zamierzam zmieniać decyzji. Mam już 66 lat. W swoim życiu, wliczając pracę przy rolnictwie, przepracowałem 50 lat. Nie chcę już kandydować. Po pierwsze: mam swoje lata. Po drugie: nie chcę blokować awansu innej osobie. Po trzecie: mieszkańcy być może chcą, co jest naturalne, młodszą osobę na stanowisku wójta.
 
- Nie kusi pana, aby spróbować jeszcze raz? Gdyby mieszkańcy znowu pana wybrali, na koniec następnej kadencji obchodziłby pan 2 jubileusze: 70. urodziny i 20-lecie wójtowania. 
- W tym roku też obchodzę 2 jubileusze: 50-lecie pracy oraz 40-lecie małżeństwa. Gdybym miał pracę o innym charakterze, z chęcią bym został. Ale praca wójta wymaga dużej dynamiki i ogromnej sprawności, a w moim wieku jest to coraz słabsze. Powoli się zużywam [...]

Cały wywiad do przeczytania wyłącznie w papierowym wydaniu.

KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Samowładztwo w gminie to nie samorządność. Następca po tym " działaczu" nie będzie inny, bo uczył się od tego. Na prawdziwy samorząd jeszcze poczekamy, aż ludzie zrozumieją o co w niej chodzi.

ID
2014-09-25 12:47:44

CZAS I PORA !


2014-09-22 20:18:59
Strona 1/1


Dane kontaktowe