15
2020
2015-07-07

Chcą przystanku na Siedleckiej!


Mieszkańcy Sokołowa, którzy dojeżdżają autobusami lub busami do Siedlec domagają się, aby na ulicy Siedleckiej powstał przystanek.
 
Niektóre autobusy i busy zatrzymują się na ulicy Siedleckiej. Nie wszystkie jednak. Część z nich ostatni przystanek w mieście (jadąc z Sokołowa do Siedlec) ma na placu ks. Brzóski (na starym dworcu). 
 
Wielu mieszkańców ulicy Siedleckiej regularnie dojeżdża autobusami do Siedlec. I wielokrotnie muszą iść ponad kilometr na stary dworzec. Co niektórzy mają już dość. 
 
Fakt, część autobusów i busów zatrzymuje się na Siedleckiej. Ale z tym też jest problem. Nie ma tam żadnego przystanku, gdzie można się schować w trakcie deszczu.
 
Mieszkańcy chcieliby, aby ten przystanek wreszcie tam powstał. Problem wielokrotnie zgłaszali swojemu radnemu Krzysztofowi Rybakowi. Ten na ostatniej sesji miejskiej zapoznał go z władzami miasta. 
 
MIASTO NIEWIELE MOŻE...
Jak się okazuje, miasto niewiele może zrobić w tej sprawie.
 
- Ulica Siedlecka jest drogą krajową, którą zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na ich drogach nie możemy sami nic robić - wyjaśniał burmistrz Bogusław Karakula. Dodał także, że sieć przystanków wyznacza Urząd Marszałkowski. 
 
- Czy w takim razie mieszkańcy mogą się sami zwrócić do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o wykonanie tam przystanku? - pytał radny Krzysztof Rybak. 
 
- Jak najbardziej - odpowiedział burmistrz.

Przewodniczący Waldemar Hardej proponował natomiast, aby mieszkańcy od razu zgłosili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 
 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Szkoda że nie ma chęci ze strony władz. Jeżeli miasto nie chce pomóc i odsyła mieszkańców do GDKiA to jak tu polegać na władzy - wszystko sami. Swoja drogą to jak miasto chce budować obwodnice miasta jeżeli nie chce rozmawiać z GDKiA.

mieszkaniec
2015-07-16 18:52:24

a co mówić o tych którzy muszą iść z ul. Węgrowskiej pod Ośrodek Kultury.. więc nic się nie stanie jak oni się przejdą...

anonim
2015-07-09 20:36:26

Wiem oczywiście kto jest Autorem tego komentarza. Nie będę się oczywiście tłumaczył. Dodam tylko, że przytoczony portal nie musi być dla mnie źródłem. Od dawna omijam ten portal - od tego mam same problemy.

KW - autor
2015-07-07 10:39:31

Tematy rżnięte z Życia Sokołowa jeden za drugim. O ile sobie przypominam to na sesji nie było dziennikarza Wieści i może stąd błędy i nieścisłości także w tym artykule. Nie tak jest z tym przystankiem.

Radny
2015-07-07 10:14:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe