17
2020
2010-11-24

Chcą chodnika dla wszystkich


Na ostatnią w kadencji sesję Rady Gminy Sokołów Podlaski przyszli mieszkańcy ulicy Popiełuszki w Żanecinie. Chcieli wiedzieć, dlaczego nowy chodnik finansowany z unijnych pieniędzy, powstał tylko na części tego traktu.

Delegacja mieszkańców Żanecina przyniosła ze sobą petycję, podpisaną przez trzydzieści osób. Przedstawiciele, obecni na sesji podkreślali, że nie tak wyobrażali sobie wykonanie tej inwestycji.
- Chodnik został wykonany po jednej stronie drogi, a do tego na odcinku tylko 250 metrów – mówił jeden z mieszkańców. – To jedna trzecia długości ulicy, dwie trzecie chodnika nie ma. Kończy się on przy domu sołtysa. Kto podjął decyzję o przebudowie drogi w ten sposób? Czy jest możliwość wybudowania dalszej części chodnika, złożenia aneksu do umowy na dofinansowanie? W założeniu projektu jest mowa o stworzeniu funkcjonalnego ciągu komunikacyjnego. To tak ten ciąg ma wyglądać? Sytuacja pogorszyła się jeszcze po ostatnich opadach. Głębokie rowy są pozalewane wodą. Obok nich przechodzą dzieci, to zagraża ich bezpieczeństwu – mówił mieszkaniec i dodał. – Część z państwa będzie pracować w radzie w następnej kadencji, dlatego chcemy, żeby ten temat został już teraz poruszony.
Wypowiedź mieszkańca wywołała ożywioną dyskusję, a poruszone zostały kolejne wątki w tej sprawie.
- Jako rada byliśmy informowani o tej inwestycji, znamy problem. Ale nasza wiedza była taka, że chodnik będzie dla całej wsi – stwierdził przewodniczący Andrzej Artych.
- Dlaczego chodnik został położony na drodze i przez to jest ona węższa. Czy nie można było ułożyć go na poboczu i nie zwężać jezdni – pytał z kolei wiceprzewodniczący Kazimierz Przywózki.
Do zarzutów ustosunkował się wójt gminy Sokołów Ryszard Domański. – Po tym, jak do urzędu gminy wpłynął wniosek mieszkańców, poprosiłem o wyjaśnienia projektanta. Otrzymałem od niego pismo – mówił.
Z odczytanych przez wójta wyjaśnień projektanta wynikało, inwestycja była konsultowana z mieszkańcami Żanecina i byli oni poinformowali o długości chodnika.
INFO/FOT. BOŻENA GONTARZ
WIĘCEJ W WIEŚCIACH Z 25 LISTOPADA

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe