2
2020
2012-11-23

Certyfikaty dla strażaków i policjantów


Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymali certyfikaty Pearson Test of English z pomyślnie zdanego egzaminu z języka angielskiego.
Uroczystość odbyła się 16 listopada w restauracji Kuźnia Smaków, a została zorganizowana przez Szkołę Języka Angielskiego - biuro projektu „Otwarci na EUROpę”.
Projekt „Otwarci na EUROpę” realizowany jest od 01 kwietnia 2011 do 31 stycznia 2013 przez Szkołę Języka Angielskiego w Sokołowie Podlaskim. Projekt ten jest skierowany do pracowników Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Uczestnikami projektu jest 32 mężczyzn i 8 kobiet powyżej 18 roku życia pracujących na terenie powiatu sokołowskiego, którzy z własnej inicjatywy są zainteresowani uzupełnianiem lub podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności w zakresie języka angielskiego, obsługi programów komputerowych i radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
W projekcie uczestniczy 25 pracowników (w tym 21 mężczyzn oraz 4 kobiety) z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim oraz 15 pracowników (w tym 11 mężczyzn oraz 4 kobiety) z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Ciekawa oferta
Strażacy i policjanci otrzymują podczas trwania projektu doskonałe przygotowanie. W programie jest 150 godzin nauki języka angielskiego z elementem słownictwa wykorzystywanym w pracy zawodowej na odpowiednim poziomie zaawansowania. W nauce języka wykorzystywane są innowacyjne metody szkoleniowe poprzez uruchomienie platformy e-learningowej na stronie internetowej. Nauka jest zakończona międzynarodowym egzaminem certyfikatowym Pearson Test of English w akredytowanym ośrodku egzaminacyjnym - w SJA. Angielski to jednak nie wszystko. Uczestnicy otrzymali również 80 godzin nauki obsługi programów komputerowych w zakresie MS OFFICE, w tym: redagowanie pism, tworzenie baz danych, zarządzanie informacjami i przesyłanie pocztą elektroniczną. Kurs zakończy się wewnętrznym egzaminem końcowym. Oprócz tego przewidziano również 20 godzin szkolenia w zakresie radzenia sobie ze stresem, co z pewnością przyda się zarówno strażakom, jak i policjantom.

Ogromny sukces
Projekt jeszcze się nie zakończył, ale certyfikaty z języka angielskiego już zostały przyznane. Większość osób biorących udział w projekcie zdała egzaminy i zdobyła certyfikat. Z pewnością przyda się on nieraz, zwłaszcza gdy coraz częściej zarówno mieszkańcy Sokołowa, jak i pracownicy służb mają do czynienia z osobami, które nie mówią po polsku. Dzięki temu projektowi będą mogli udzielić pomocy każdemu. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymali komplet bezpłatnych podręczników i materiałów szkoleniowych, będą więc mogli do nich wracać w dowolnej chwili.
Certyfikaty wręczali Elżbieta Mikołajczyk-Paudyna i Włodzimierz Paudyna ze Szkoły Języka Angielskiego. - Ilość tych certyfikatów jest waszym ogromnym sukcesem - mówił Włodzimierz Paudyna do uczestników projektu. - Było to oparte na motywacji i systematyczności, o którą czasami z pewnością było trudno.

Uczą się dalej
Sukces uczestników projektu to również sukces instytucji, która ten projekt realizuje. Szkoła Języka Angielskiego dbała o swoich uczniów i motywowała ich do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Niełatwo jest pogodzić pracę zawodową, życie rodzinne i naukę, którą niektórzy zaczynali od podstaw.
A jednak się udało. - Myślę, że jesteście kolejnym przykładem na to, że idea uczenia się przez całe życie jest słuszna i warta promowania - podkreśla Włodzimierz Paudyna. - Nieraz słyszymy „ja już jestem za stary”, „to już nie ten wiek”. Wy pokazaliście, że w przypadku spełnienia pewnych warunków nie ma to znaczenia. W każdym wieku można do czegoś dążyć i coś osiągnąć w sensie edukacyjnym. I wyście to zrobili. Ten sukces rozkłada się na wiele czynników i myślę, że nie zakończy się on w momencie rozdania certyfikatów. Cieszymy się, że jest grupa, która chce uczyć się dalej. Życzę Wam, abyście dokonali jeszcze więcej - zarówno w tym, co robimy wspólnie, jak i w tym, co robicie indywidualnie.

KATARZYNA MARKUSZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe