6
2020
2013-10-14

Ceranów - "dojna krowa" dla SP ZOZ-u


Obrady piątkowej sesji Rady Gminy Ceranów zdominował - jak można się było spodziewać - temat ośrodka zdrowia.

Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Felicjańczuk mówił, że zostały podjęte prace związane z wydzierżawieniem ośrodka zdrowia. Na razie zgłosiły się 3 firmy: Starówka, Centrum oraz Gajda-Med. Najlepsza oferta zostanie wyłoniona w drodze zapytania ofertowego 23 października br. 
Obecny na sesji radny powiatowy Jan Godlewski nie chce prywatnej firmy. - Nie wszystko co prywatne, zawsze jest dobre. Ośrodki zdrowia pod zarządem szpitala przynosiły zyski. W pierwszym półroczu br. straty przyniosły jedynie 2 ośrodki: w Czerwonce i Ceranowie i były minimalne - średnio 1000 zł. miesięcznie - opowiadał radny.

Tymczasem większość osób jest niezadowolona ze świadczonych do tej pory usług przez SP ZOZ.
- Przez wiele lat ZOZ czerpał korzyści z naszego ośrodka i teraz efekty nie są zadowalające. Oni o nas zapomnieli. Lekarz przyjeżdża o 16:00, a pacjenci, aby się dostać przychodzą już o 10:00 - mówił Przewodniczący Rady Gminy.
- Nie o 10:00, a nawet o 7:00, panie przewodniczący - sprostował jeden z radnych.
- Lekarz miał być na pół etatu, a przyjeżdżał tylko 3 dni w tygodniu i przyjmował pacjentów zaledwie przez 3 godziny. Praca na pół etatu to przecież 5 dni w tygodniu przez co najmniej 4 godziny - mówił wójt gminy Ceranów Krzysztof Młyński. -  Były również  skargi zgłaszane przez mieszkańców. W wakacje w ogóle nie przyjeżdżał lekarz, a pacjenci musieli jeździć do oddalonego o 30 km Sokołowa. A jak mieli dojeżdżać starsze osoby, które nie mają samochodu? Przecież autobusy kursują raz lub 2 razy dziennie. SP ZOZ czerpał z nas zyski. Byliśmy dla nich tak zwaną "krową dojną" - skwitował wójt.

Za wydzierżawieniem ośrodka zdrowia prywatnej firmie zagłosowało 13 z 14 radnych. Gdy pod koniec października najlepsza oferta zostanie wyłoniona w drodze zapytania ofertowego, na pewno o tym poinformujemy.

KAMIL WASZCZUK
 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

ZAJMIJCIE SIE JESZCZE PIENIĘDZMI Z UE NA CO SA WYDAWANE. \kompletna głupota modernizacja remizy strażackiej,,gdyb we wsi średnia wieku 50 lat:\ i jeden glupek który chce ze starej remizy klub zrobic..losie a dlaczego nie myślicie o znakach drogowych, oczyszczaniu rowów, uprzatnięciu chodników... już czas wymienic switę i odsunąc staruchów od koryt,,tylu młodych zdolnych z fajnymi pomysłami czeka na pracę a w gmine dalej te stare wredne nieprzyjemne baby, które nie wiedzą co to dyskrecja i szacunek do interesantów.

małgosia
2013-10-17 22:44:11

A teraz będziecie KROWĄ DOJNĄ DLA PRYWACIARZA. To rzeczywiście lepiej.Wstyd!

jk
2013-10-14 20:18:55

Oddajcie w prywatne ręce. Gwarantuję, że jesli przejmie to NZOZ prywatny NIE BĘDZIE LEPIEJ. Duzo obiecywali w Jabłonnie, Sterdyni, Sabniach i co z tego wyszło? WIELKIE NIC. Czerpią zyski, dostęp do lekarza jest jeszcze gorszy niż był. Bo niby kim maja leczyć jak pracuje tam ten sam personel. Wszyscy wójtowie liczyli na to ze nowe firmy (prywatne)wprowadzą nowych lekarzy a tu WIELKA FIGA. Dostac sie do lekarza jest trudniej, nie mówiąc o skierowaniach na badania diagnostyczne. Trzeba czekac,czekac, czekac. PROSZE ZAPYTAC PACJENTÓW czy tak im się poprawiło???? Nabijanie kabzy prywaciarzowi. Tyle.

jojo
2013-10-14 20:14:46
Strona 1/1


Dane kontaktowe