17
2020
2013-09-26

Całkowita likwidacja sokołowskiego sądu???


Sąd Rejonowy w Węgrowie ma w planach całkowitą likiwdację sokołowskiego sądu.

Od 1 stycznia br. Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim został zniesiony i przekształcony w zamiejscową placówkę Sądu Rejonowego w Węgrowie. Być może wkrótce nawet wydziałów zamiejscowych nie będzie...

- Dotarły do mnie potwierdzone informacje, że pani prezes Sądu Rejonowego w Węgrowie przedstawiła plan likwidacji Wydziału Zamiejscowego Rodziny i Nieletnich z siedzibą w Sokołowie Podlaskim od stycznia 2014 roku - mówił przewodniczący rady powiatu Andrzej Minarczuk podczas obrad XXVl sesji Rady Powiatu Sokołowskiego. -  Być może Państwo nie wiecie, ale Prezydent RP przyjął inicjatywę ustawodawczą w zamiarze przywrócenia kilkunastu Sądów Rejonowych. Skłamałbym, mówiąc że sąd do Sokołowa wróci, ale myślę, że im dalej reorganizacja przez Sąd Rejonowy w Węgrowie zostanie posunięta, tym trudniej będzie przywrócić Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim. Wobec tego uważam, że sprzeciw na tym etapie powinniśmy przyjąć.
 
Antoni Czarnocki raczej nie wierzy w poprawę sytuacji sokołowskiego sądu.
- Nie oszukujmy się, prawdopodobnie wkrótce kolejne wydziały zostaną zlikwidowane, potem inne istytuacje, aż w końcu cały powiat sokołowski - wróżył radny.

Starosta Leszek Iwaniuk znacznie pozytywniej ocenia tę kwestię: -Cały czas rozmawiam z posłami z PSL-u, którzy mówią, że jest szansa, aby sąd do Sokołowa jednak powrócił.

- W tej sprawie dużo robiliśmy. Razem ze starostą, prezesem sądu oraz posłem Markiem Sawickim interweniowaliśmy u ministra Gowina 2 razy. Trochę nie na miejscu jest to, że ktoś próbuje nam udowodnić, że nic nie robiliśmy, bo wcale tak nie jest - podsumował radny Czarkowski.

Po zaciętej dyskusji wszyscy radni sprzeciw przyjęli. Trafi on teraz do prezesa Sądu Rejonowego w Węgrowie, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Sądu Okręgowego w Siedlcach.

 
KAMIL WASZCZUK
 

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Radny Czarnocki już się narządził i w tej chwili odsunięty od koryta biedny człowiek podda swojej psychologicznej krytyce wszystko co istnieje

mika
2013-10-01 12:13:18

Nie będzie likwidacji sądu w Sokołowie.Nie będzie likwidacji Wydziału Rodzinnego.Tak zapowiedział minister sprawiedliwości. Konflikt pomiędzy panią prezes i panem wiceprezesem trwa.Ale pani prezes nie ma możliwości prawnych likwidacji wydziału w sądzie.Ona może wnioskować ale nie podejmować decyzji.Sąd Rejonowy na 100% do Sokołowa wróci.Projekt prezydencki,po obróbkach będzie tworzył sądy powiatowe,tam gdzie liczba mieszkańców w powiecie będzie powyże 50 tys.A nasz powiat liczy ok.56 tys.mieszkańców.Toczą się dyskusję,czy w tych sądach będą wydziały pracy i wydziały sądów administracyjnych.O likwidacji obecnych wydziałów nie ma mowy.

wiem
2013-09-30 12:17:24

Ludzie rozumu,nie komboje z PSL,mówią,że będzie jak dawniej.

Iza
2013-09-29 20:12:24

"Cały czas rozmawiam z posłami z PSL-u, którzy mówią, że jest szansa, aby sąd do Sokołowa jednak powrócił" - TO JAKAŚ KPINA!!! Kto współrządzi w współodpowiada za Kraj i przeprowadzane w Nim reformy? Polskie Stronnictwo Ludowe!!! Słów brak........

MZ
2013-09-29 18:11:47

"Radny Antoni Czarnocki raczej nie wierzy w poprawę sytuacji sokołowskiego sądu". Czy ktokolwiek w to wierzy?

...
2013-09-26 12:29:43
Strona 1/1


Dane kontaktowe