2
2020
2019-06-11

Byliśmy razem na festynie rodzinnym


Wzorem lat ubiegłych 1 i 2 czerwca 2019 roku Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wspólnie z lokalnymi ośrodkami kultury i wsparciu wielu instytucji zorganizował tradycyjne Festyny Rodzinne „Bądźmy Razem”.

Z każdym rokiem te plenerowe imprezy cieszą się coraz większym powodzeniem. W sobotę dorośli i dzieci rodziny tłumnie przybyli do amfiteatru nad zalewem w Siemiatyczach, podobnie było w niedzielę w sokołowskim Parku im. Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego przed Domem Miłosierdzia im. Jana Pawła II.

W Sokołowie już od godziny 15 na gości, a szczególnie na dzieci, czekały liczne atrakcje: konkursy, loteria z nagrodami, bezpłatne „dmuchańce” i wata cukrowa, zawody sportowe organizowane przez OSiR, malowanie aniołków, kącik małego artysty.

Na scenie wystąpiły grupy taneczne i wokalne z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, dzieci z przedszkoli i szkół, Szkoła Tańca PNC Dance Studio Hubert Krasno dębski. Nie zabrakło „Seniorynek”. Pięknie zaprezentowali się też podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Sokołowa Podlaskiego.

Zainteresowaniem cieszyły się stoiska promocyjne i wystawiennicze przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Sanepid, Policję, OSP „Cukrownia”, dietetyk Paulinę Wałachowską-Steć, Diecezjalny Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, Wojewódzki Sztab Wojskowy z Warszawy „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, wystawa sprzętu i uzbrojenia wojskowego prezentowana przez terytorialsów z 53. Batalionu Lekkiej Piechoty z Siedlec.

Nieoceniona pomocą służyli wolontariusze z sokołowskich szkół podstawowych nr 4 z s. Wiesławą Rypiną i nr 6 z p. Jolantą Celińską, I LO z p. Agatą Mosiej, z ZS nr 1 z p. Martą Stelmach. Między innymi przygotowali oni 2000 paczek ze słodyczami dla dzieci (na oba festyny).

Wieczorem chrześcijańskie granie i śpiewanie zapewnił znakomity zespół Lumen. 

Znakomita pogoda, atmosfera, program, wspaniałe miejsce i zaangażowanie organizatorów sprawiły, że Festyny Rodzinne „Bądźmy Razem” zarówno w Siemiatyczach jak i w Sokołowie były bardo udane.

Przedsięwzięcie wsparli liczni sponsorzy – Fundacja PZU, Sieć Sklepów TOPAZ, Efekt Studio – Agnieszka Rejowska, Kancelaria Ubezpieczeniowa KJK Czarkowscy, Niepublicznemu Zakład Opieki Zdrowotnej Omega, Polsero, Zakład Stolarski Sylwestra Jabłońskiego.Patronatem medialnym festyn objęli Wieści Sokołowskie sprawowały patronat medialny nad wydarzeniem.
J.O.
Fot. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe