17
2020
2011-03-15

By nie czuli się zapomniani…


Wzorem lat ubiegłych  w Bielanach zorganizowano„Dzień Seniora” dla wszystkich samotnych osób z terenu gminy.

Na spotkanie przybyło osiemdziesiąt osób. Impreza ta mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, władz samorządowych i dzięki hojności sponsorów.

Z tańcami
- W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy, którzy często nie mają najbliższych, mieszkają sami, albo w ogóle nie posiadają rodziny - zatem szczególnie potrzebują okazania im serca i szacunku z naszej strony – mówi Barbara Wojewódzka, kierownik GOPS w Bielanach. - W tym dniu nasi seniorzy mieli okazję spotkać się z rówieśnikami, znajomymi, wymienić poglądy czy powspominać dawne czasy. Przygotowano poczęstunek, w tym dwa dania gorące, a także zabawę z tańcami. Poczęstunek przygotowali samodzielnie pracownicy GOPS w Bielanach. W części artystycznej wystąpiła młodzież pod kierunkiem pana Waldemara Góreckiego, który zajął się również oprawą muzyczną spotkania. Dużym zaskoczeniem był udział naszych seniorów w tańcach w czasie spotkania. Miło było widzieć ten młodzieńczy błysk w oku osób biorących w nich udział.

To dla nich ważne
Wiele osób starszych po spotkaniu składało podziękowania na ręce pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielanach - wszystkim sponsorom, którzy to wnieśli wkład we współorganizowanie imprezy. Dziękowali i za to, że takie spotkania w ogóle są organizowane, ponieważ ludzie starsi czują się zapomniani i tylko w takich sytuacjach mają możliwość się spotkać, porozmawiać, pobawić. Najlepszym podziękowaniem jest uśmiech i radość osób starszych, które w tym uczestniczyły.
Impreza ta odbywa się co roku w „tłusty czwartek”. Uczestnicy tegorocznej zabawy wyrazili ochotę spotkania się za rok.

Pomogli sponsorzy
- Impreza ta mogła się odbyć m.in. dzięki zaangażowaniu i hojności sponsorów, których niestety ubywa, szczególnie jeśli chodzi o duże firmy, natomiast udział małych przedsiębiorców był większy – dodaje Barbara Wojewódzka.
- W imieniu własnym i pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy współuczestniczyli w organizacji „Dnia Seniora” w Bielanach. To naprawdę ważna inicjatywa dla naszych mieszkańców – mówi wójt Bielan Zbigniew Woźniak.
Sponsorami tegorocznej imprezy byli: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Firma MADO Andrzeja Mroza, Piekarnia BIELANY Doroty i Andrzeja Bielińskich, Firma AXAN Alberta Kormana, STOLARCZYK ZP – Barbara Stolarczyk z Sokołowa Podlaskiego, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sokołowie Podlaskim, Firma KAJA Jadwiga Musiejczuk – Kowiesy, Kazimierz Wierzbicki – Patrykozy, Jacek Ślepowroński – Wyszomierz i Adam Mieczkowski – Patrykozy Kolonia. Podziękowania należą się również Waldemarowi Góreckiemu za oprawę muzyczną i przygotowanie chórku w skład którego weszły: Anna Mączyńska, Aneta Poławska oraz Gabriela Pliszka.
BOŻENA GONTARZ
FOT. GOPS BIELANY

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Piekarnia Bielany sponsorowała? ale sie usmiałem.. zero szacunku dla pracowników .o wynagrodzeniu nie wspomnę. Wszystko pod publikę..porażka,

adziooo
2011-10-29 16:14:58

Szacunek za inicjatywę i zorganizowanie tego spotkania. Nie wszystkie gminy i instytucje pamiętają o takich ludziach. A przecież oni ciężko pracowali dla wspólnego celu

Michał Milewski
2011-03-16 18:33:51
Strona 1/1


Dane kontaktowe