17
2020
2018-08-07

Burmistrz zarobi mniej


W środę 25 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim. Podjęto
na niej uchwałę obniżającą zarobki Burmistrza Bogusława Karakuli.

Podczas sesji radni podjęli trzy uchwały. Pierwszy projekt dotyczył nowego regulaminu dostarczania wody
i odprowadzania ścieków w Sokołowie Podlaskim i był wymagany przez obowiązujące ustawy odgórne.
Radni przyjęli projekt uchwały jednogłośnie.

Drugi projekt, zezwalający na dzierżawę ok. półhektarowej działki leżącej przy
ul. Bartoszowej sokołowskiemu rolnikowi, również został przyjęty jednogłośnie.

Burmistrz zapytany o zainteresowanie rolników działkami należącymi do Miasta odpowiedział, że każda z działek tego typu jest cyklicznie wydzierżawiana –
Działki te nie leżą odłogiem, są cały czas uprawiane – odpowiedział.

Trzecia uchwała przygotowana przez samego Burmistrza dotyczyła obniżki jego wynagrodzenia. Konieczność ta wynikała z rozporządzenia Premiera o obniżeniu
o 20 proc. poborów dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W uchwale zapisano, że od 1 lipca 2018 r. na miesięczne wynagrodzenie Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski składać się będzie: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4800 zł, dodatek funkcyjny
w wysokości 2100 zł, dodatek specjalny w wysokości 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 2760 zł oraz dodatek za wysługę lat
w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli 960 zł. Łącznie Burmistrz Bogusław Karakula będzie zarabiać miesięcznie 10620 zł brutto. Wcześnie kwota ta wynosiła 12240 zł, czyli o 1620 zł więcej.

Za przyjęciem uchwały głosowało 11 radnych, przeciw był Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Hardej, natomiast radny Zygmunt Wycech wstrzymał się od głosu. Tego dnia nieobecnych było dwóch radnych: Robert Doliński i Grzegorz Kobyliński.

Miłym akcentem na zakończenie sesji były życzenia dla Wiceprzewodniczącego Krzysztofa Rybaka, który tego dnia obchodził imieniny.


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Co robi burmistrz Sokołowa więcej od np pani w sklepie która stoi po 8-10 godzin za najniższą krajową.Czy pan karakula ma inny żołądek od pani ekspedientki.Jak ma większy to sam go sobie wychodowal.A tak na poważnie 5000 PLN netto to i tak na wyrost.


2018-08-19 23:53:51

Nie można uchwalać prawa ograniczającego decyzyjność samorządu. Natomiast Sejm może tak skonstruować kodeks wyborczy aby w gminach do 20 tys. mieszkańców nie było zastępcy burmistrza czy wójta. To zbędne stanowiska.

popo
2018-08-13 20:59:49

Ta ustawa to jeden wielki populizm. Płace w Polsce szybko rosną i niedługo pensje byle kmiotka będą wyższe niż wójta, czy burmistrza.

bonifacy
2018-08-08 12:51:40
Strona 1/1


Dane kontaktowe