17
2020
2015-11-12

Burmistrz o uchodźcach


- Czy miasto zgłosiło akces przyjęcia imigrantów? Jeśli tak, to ile osób jesteśmy w stanie przyjąć? - zapytano na ostatniej sesji miejskiej burmistrza Bogusława Karakulę. 

- Nie zgłosiliśmy akcesu, jak większość miast z całego kraju - odpowiedział burmistrz. 
 
Po chwili dodał: - To nie jest tak, że wszyscy burmistrzowie i prezydenci z otwartymi rękoma przyjmują imigrantów ze Wschodu. W tej chwili nie ma ustalonych żadnych warunków co do przyjęcia uchodźców. Nic nie wiemy, więc nie będziemy zgłaszać akcesu. Jeżeli będziemy wiedzieć coś więcej, może się zastanowimy.

Burmistrz podał powody, dla których miasto nie zgłosiło akcesu. 
 
- Nie mamy wolnych lokali, nie mamy możliwości zapewnienia tym ludziom pracy oraz nauki - powiedział burmistrz. I ze stanowczością oznajmił: - Ale przeciwny nie jestem. Jeśli rząd w sposób czytelny się do tego włączy, wtedy zaczniemy się nad tym zastanawiać. Póki co, nic nie wiemy - powtórzył. 

KW

« wróć | komentarze [46]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jeśli walczący z korupcją p.Kamiński to aferzysta to kim jest p.Nowak,p. Kwiatkowski, p. Bury .....to jakieś pomieszanie pojęć jak widać media potrafią nieźle ludziom namieszać w głowach.PO i PSL przegrały te wybory m.in. za ochronę swoich partyjnych kolegów, jeśli PIS będzie robił to samo też przegra, bo ludzie mają dość nieuczciwości w polityce. A na razie nic się jeszcze nie dzieje a media grzmią o drugiej Białorusi, poczekajmy, na ocenę przyjdzie czas.

bezpartyjny
2015-11-21 14:03:52

Goguś! "Kto się przezywa tak samo się nazywa" ... ! Sam jesteś zaraza i trzeba cię tępić ... ty rasisto, co ci zrobili (prawdziwi) muzułmanie ?!!!


2015-11-20 20:08:45

Goguś ! Mówisz, jak nasz były prezydent p. Bronisław Komorowski: zapytany przez młodego chłopaka: moja siostra szukała pracy przez trzy lata i zarabia 2 tysiące złotych i jak ma kupić mieszkanie ?! Dostała odpowiedz od pana prezydenta: "Niech weźmie kredyt i zmieni pracę" ! Mam synów w wieku tego młodzieńca (wyjechali z Polski za pracą, bo tu mieli po studiach oferty "dobrej pracy" za najniższą krajową) i powiem Ci, że oni czują się tak, jakby pan prezydent również napluł im w twarz, tak jak większości młodym Polakom, którzy to słyszeli ! I tu masz rację ... roboty jest dużo, tylko za ile ?! Porozmawiaj z Ukraińcami (raczej ci tego nie powiedzą ...), ale ja wiem za ile pracują ... ! W dawno minionej epoce (jest to humor) pewien starzec wziął ze sobą worek siana i pojechał pod urząd pierwszego sekretarza Gierka. Gierek widząc starca zajadającego siano, ulitował się i dał jemu tysiąc złotych. Ten wrócił do uradowany do domu i to samo uczynił i wyjechał na kreml. Widząc starca pierwszy sekretarz KPZR Breżniew dał mu ... radę: dziadku teraz jedz trawę, a siano zostaw na zimę ! Widzisz Goguś, jakich mamy mądrych polityków ... tylko dlaczego pan Prezydent w stosunku do siebie takich rad nie zrobił ... i zabrał z majątku prezydenckiego ile się dało ... ! Po drugie, kto po pięćdziesiątce straci pracę, to gdzie go później przyjmą ... chyba rencistę !!!


2015-11-20 19:02:53

Pracy w Polsce nie brakuje. Taka jest prawda. Tylko barany i lenie w wieku poniżej 50lat nie mają pracy. Poza tym paru Ukraińców niczego nie zmieni. A muzułmanów tępić jak zarazę.

Goguś
2015-11-20 15:32:45

Stary ! Masz rację, pracodawcy zacierają ręce z uciechy ! Więcej Ukraińców, to więcej pracy w ofercie: również dla Polaków i to nie za 1300 zł, ale ... za 600 złotych. W ofercie zapewnioną masz pracę: nawet 24 ha/na dobę ... i co na miskę ryżu (dziennie) starczy ?!


2015-11-20 11:33:28

Stary jeżeli używasz takiej argumentacji to przypomnij sobie co politycy partii miłości (PO)wraz z mediami robili z Lechem Kaczyńskim ,co koalicja PO-PSL robiła przez ostatnie 8 lat z przeciwnikami politycznymi, media (tupu Gazeta Wyborcza, TVN 24)z politykami PO-PSL piętnowały ludzi myślących inaczej niż lewacy którzy wymyślili sobie rewolucje moralną w Polsce. We Francji też wszystko zaczęło się od rewolucji...Stary nie obrażaj Młodych i kibiców bo to oni w wielu miejscach pielęgnują postawy patriotyczne (bo państwo zawiodło).Stary tu nie chodzi o polubienie lub nie, tylko o odpowiedzialną politykę wobec muzułmanów.Lewacy chętnie pokazują oraz mówią o cierpiących kobietach z dziećmi choć jest ich tylko 20% ,a 80% to zdrowe byczki. Nic w mediach nie słychać o cierpiących chrześcijanach(gwałconych zbiorowo chrześcijankach) w Syrii ,nic nie słychać ile to "naród wybrany "przyjął imigrantów, ilu to imigrantów bracia w wierze Arabia Saudyjska,Katar,ZEA ich przyjęli . Nie budujmy szubienicy dla siebie ,dla dobra nas wszystkich

Mieszko
2015-11-19 18:15:48

Gdy zwolennicy Pisu obrażają bez argumentów prezydenta, premier i całą polityczną konkurencję to wg ich "jedynej słusznej" opcji jest OK. OK jest też PiSowski prezydent ułaskawiający skazanych kumpli aferzystów. Dla prawicowca każdy "inny" i niepodzielający prawicowych poglądów to wróg i powód do agresji i ataku. Nie uważam, żeby Ukraińcy itp byli jakimkolwiek problemem w Polsce. Muzułmanów nie lubię i nie akceptuję, ale trzeba ich się pozbywać mądrze, a nie za pomocą kiboli i podobnych przygłupów, bo staniemy się tacy sami jak hordy tzw. "ciapatych".

Stary
2015-11-19 10:25:01

Droga Ewo obrażasz ludzi mówisz o pluciu .Taka jest prawda że koalicja PO-PSL przez osiem lat nie liczyła się ze zdaniem ludzi np. wyraziła zgodę na sprowadzenie imigrantów wbrew woli obywateli. Jeżeli pyra2014 jest fanatykiem to kim Ty jesteś ?.Piszesz że pobito niewinnego hindusa(skąd wiesz że pobił go fanatyk PiS).Tego samego dnia w Lublinie dwóch "ciapatych" napadło na młodą dziewczynę i media milczały. Nie wyjeżdżaj do pyry2014 z Warszawą tylko zapytaj się ludzi w swoim środowisku jakie mają oczekiwania w tej sprawie. Ludzie chcą stabilizacji i spokoju. Tak na marginesie to jestem ciekawy kto zostanie zastępcą przewodniczącego PO. Wiadomo że przewodniczącą jest Angela Merkel

Młody
2015-11-18 20:34:08

Pani Ewo dziękuję za zdefiniowanie moich poglądów politycznych. Co prawda owa definicja ni jak się ma do moich poglądów ale nie krytykuję Pani oceny. Natomiast wskazanie tylko pod moim adresem fanatycznych zapędów pisowskich ( łatwiej i prościej napisać : chrześcijanin – katol- rydzyk ) jest co najmniej nie etyczne w stosunku do moich „przedmówców”. Czy zastosowana przez Panią selekcja jest elementem gry ?. Co do wątku użycia siły wobec wymienionych nacji to już jawne k….two. Nie użyłem żadnych słów agresji wobec obcych tylko napisałem ,żeby zainteresowani przetestowali eksperyment na sobie ale bez funduszy czerwonej Unii. I gdzie tu Pani przeczytała - akt agresji ?. Wątek powszechnego legalnego przybywanie do Polski obywateli innych narodowości jest praktykowane od kilkudziesięciu lat więc w czym problem… Pani wmawia mi fanatyzm.. to jakim cudem przez 25 lat wolności dopiero rząd PiS-u ma się zająć problemem masowego osiedlania się muzułmanów i powinno być także dodane :pozostałości po stadionie kupieckim : azjatyckie hordy zakotwiczone np. w Wólce Kosowskiej, Rosjan, od kilku miesięcy Ukraińców, ludność armeńska i jeszcze kilka nacji by można wymienić. Zapewne napisze Pani ,że tylko muzułmanie mają inklinacje do mordo bicia ale Ukraińcy i Rosjanie to też ciekawa wtyczka ze wschodu…… Wszędzie można doszukać się zarzewia konfliktów. Czyżby ten problem miałby być rozwiązany dopiero przez Macierewicza i sp. z o.o.??? A gdzie był rząd poprzedni, wcześniejszy i jeszcze hen hen…. Czyżby problem nie istniał? Ale najlepiej napisać fanatyku pisowski, bo tak prosto ,łatwo i przyjemnie . Pozdrawiam Panią .

pyra2014
2015-11-18 18:50:08

Brawa dla "Ewy". Komentarz trafiony w dziesiątkę!

Misiek
2015-11-18 11:49:38

pyra2014 PiSowski fanatyku przejedź się do Warszawy i rozejrzyj się ile już jest legalnie tam muzułmanów. 100 razy więcej przyjeżdża ich do nas nie będąc żadnymi uchodźcami. I to oni są prawdziwym problemem, bo są znacznie liczniejsi.I na nich płoty nie pomogą. Ale PiSowski fanatyk woli pobić niewinnego hindusa lub pluć na konkurencję polityczną zamiast naciskać na obecny PiSowski rząd by tworzył prawo blokujące masowe osiedlanie się muzułmanów w Polsce.

Ewa
2015-11-18 08:46:50

Była premier: "Ewita Peron" ... przyjmie uchodźców ?!


2015-11-17 21:04:39

Młody zapomniałeś napisać ,że wymienieni przez Ciebie celebryci (tfu tfu) test oswajania (asymilacji) obcych sfinansują z własnych pieniędzy a Polska nie dostanie nic od czerwonej Unii E.

pyra2014
2015-11-17 19:26:57

Mam propozycję dla naszych "celebrytów" LISÓW,KRAŚKÓW,TADLI aby wzięły po kilku imigrantów do swoich domów ,zainstalowali kamery i pokazali POLAKOM jak się integrują. Jak pomysł się sprawdzi to mamy jeszcze liczne grono polityków którzy mocno zabiegali o przyjęcie imigrantów,KOPACZ, MUCHA(ta od ubogacania),TUSK,KOMOROWSKI i inni niech pokarzą jak to się robi. Ale od NARODU won

Młody
2015-11-17 15:47:22

Nie czytałem i nie czytam Michnikowych wypocin .A tak na marginesie to czy nie owy Michnik po 89r miał w swojej prasie logo Solidarności , które szybko zamienił na tych co mieli tzw. możliwości i monetę??? Do dziś wspiera likwidatorów rządu Olszewskiego min. szefa czerwonej Unii Europy.

pyra2014
2015-11-16 22:50:59


Dane kontaktowe