17
2020
2013-01-18

Burmistrz o inwestycjach


Ubiegły rok był stosunkowo udany dla władz i mieszkańców gminy Kosów Lacki. Przede wszystkim pod względem zrealizowanych inwestycji.
- Udało się dużo zrobić głównie na drogach, ale także zmodernizowano kilka świetlic wiejskich – powiedział Jan Słomiak, burmistrz Kosowa Lackiego. We współpracy z powiatem wykonane zostały inwestycje drogowe. Chcę tu powiedzieć o odbudowie drogi  na odcinku Rytele Wszołki - Rytele Święckie – granica powiatu sokołowskiego. Wartość inwestycji to ponad 2,5 mln zł. Odbudowana została droga na odcinku Nowa Wieś – Stary Ratyniec za ponad 544 tys. zł oraz przebudowano drogę w Tosiach. Środki na te inwestycje zostały przekazane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od pewnego czasu zabiegaliśmy o budowę parkingu przy cmentarzu. Jest to inwestycja ponadlokalna, służy nie tylko mieszkańcom Kosowa. Jej koszt to prawie 220 tysięcy złotych. Z myślą o osobach niepełnosprawnych zakończono budowę drogi Kosów-Sitne. I chociaż koszt to około 430 tys. zł,
to ponad 40 tysięcy pozyskano z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
- Budowa kompleksu sportowego znajdującego się przy liceum i gimnazjum w Kosowie Lackim należała do naszych priorytetów. Udało się ją zakończyć ze środków własnych, a koszt to ponad 1,8 mln zł. To nie wszystkie inwestycje, które zaczęliśmy w ubiegłym roku, a będziemy kończyć w bieżącym. Zaczęliśmy budowę kanalizacji w Kosowie, trwa budowa mostu na Kosówce w miejscowości Krupy i remont drogi w Rytelach – z dumą mówi burmistrz Jan Słomiak.
Udało się także wyremontować świetlice wiejskie w Buczynie, Trzcińcu Dużym i Rytelach Święcickich. Świetlicę w Dybowie wyremontujemy w bieżącym roku - kończy burmistrz Kosowa Lackiego.

LK

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Pan Burmistrz i Rada zapomnieli o Ośrodku Kultury i Bibliotece.Pomieszczenia i wystrój tych instytucji to wstyd dla włodarzy Miasta i Gminy, zwłaszcza przy tak ładnym obiekcie jak Liceum i Gimnazjum. Lokal i wnętrza GOK-u i Biblioteki wyglądają zdecydowanie gorzej niż za tzw. "komuny". W innych gminach, np. Sterdyń, Sabnie, Bielany samorządy ustawicznie inwestują w te instytucje, bo to one są także współtwórcami edukacji młodego pokolenia.Pan Burmistrz nie ma raczej powodu do dumy zaniedbując placówki kultury na terenie swojej gminy i miasta.

Młody
2013-01-18 19:59:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe