29
2022
2022-12-06

Burmistrz Kosowa o węglu dla mieszkańców


Podczas XXXVIII Sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki poproszono burmistrza o informacje dotyczące dystrybucji węgla na terenie gminy.

Burmistrz wyjaśnił, że chwilę przed sesją gmina przyjęła finanse na zakup węgla, a umowa z firmą, która będzie go dostarczać zostanie podpisana jeszcze tego samego dnia, po zakończeniu obrad.
- Jednocześnie złożymy zamówienie i będziemy czekać na sygnał, kiedy ten węgiel możemy odbierać. Jesteśmy też po rozmowach z podmiotem, który będzie dystrybuował ten węgiel. Będzie to Pan Skłodowski przy ulicy Małkińskiej. Specjalizuje się w tym temacie, ma swoją wagę, ma teren, plac. Jeżeli węgiel przyjdzie, rozgłosimy gdzie się tylko da, że można go już odbierać. Taka wstępna wersja, jak ma to wyglądać polega na tym, że trzeba będzie pobrać fakturę, opłacić w banku i dopiero z tą fakturą iść po odbiór węgla. To dlatego, że tych pieniędzy nie będzie zbierał pan dystrybuujący węgiel. Te pieniądze muszą wrócić do nas, bo my musimy za ten węgiel zapłacić.

Z wniosków mieszkańców wynika, że musimy zamówić 650 ton węgla. Do tej pory było jeszcze tak, że tego węgla nie można było zwrócić. Węgiel będziemy przywozić w odpowiednich ilościach, zobaczymy, jak on się będzie dystrybuował. Czasu jest mało, bo jeśli przyszedłby w przyszłym tygodniu, to zostaje nam do świąt dwa tygodnie, może troszkę więcej. Ta operacja musi przebiegać sprawnie.

Jeżeli chodzi o dowóz węgla, to proszę, abyście przekazali mieszkańcom, że jeżeli ktoś chce zamówić transport dowozu do swojego gospodarstwa, domu, to cenę trzeba już ustalać z panem, który będzie dystrybuował ten węgiel. Jest taka możliwość, są małe samochody przygotowane do tego, żeby ten węgiel trafił do naszych mieszkań.

Nasuwa się też pytanie i ludzie między sobą dyskutują o jakości tego węgla. Na ten temat my nic nie możemy powiedzieć, my dostajemy ten węgiel i tej jakości nie znamy, więc automatycznie nie bierzemy za to żadnej odpowiedzialności. Troszkę idziemy w ciemno i trzeba wierzyć, że powinien się w miarę dobrze palić, bądźmy takiej myśli. (...)

Ten węgiel powinien na początku przyszłego tygodnia trafić do nas i zaczniemy jego dystrybucję.


K. W.

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Czy to są Wieści Sokołowskie, czy Wieści Kosowskie?

Bosko
2023-01-10 19:03:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe