24
2019
2017-02-06

Burmistrz czyta przedszkolakom


„Czytanie na dywanie” to kolejne z cyklu działania Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim w ramach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Celem spotkań z książką jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Miejskie Przedszkole Nr 2 traktuje te zagadnienia priorytetowo.

Tym razem w ramach akcji zaproszenie przedszkolaków przyjął Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego pan Bogusław Karakula. Przedszkolaki zasiadły na kolorowych poduchach, by udać się w podróż ścieżkami historii, w którą zabrał je włodarz miasta. W skupieniu i uwadze wysłuchały czytanej przez gościa „Legendy o Sokołowie”, napisanej specjalnie dla pana Burmistrza przez polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego Leszka Zdunia. Pan Burmistrz nie tylko wyjątkowo zaprezentował treść legendy, ale również bawił się z dziećmi, za co został nagrodzony gromkimi brawami i zachwytem. W radosnych, karnawałowych nastrojach dzieci zaprosiły Pana Burmistrza do wspólnego śpiewania i jak z nut popłynęły szlagiery lat siedemdziesiątych., między innymi „ Rudy rydz” Heleny Majdaniec i „Tak bardzo się starałem” Czerwonych Gitar. Po krótkiej części artystycznej przedszkolaki serdecznie podziękowały i zaprosiły szanownego gościa do ponownych odwiedzin z cyklu "Czytanie na dywanie" a na koniec spotkania wręczyły samodzielnie wykonany obrazek, który będzie ozdobą gabinetu pana Burmistrza.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Zachęcamy więc rodziców - czytajcie swoim dzieciom codziennie.

Szanownemu Gościowi dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A kierowca jaki zasłuchany aż miło popatrzeć

karol
2017-02-06 16:19:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe