15
2020
2012-07-20

Budowanie Przystanku PaT


8 lipca o godz. 7.30 spod Sokołowskiego Ośrodka Kultury wyjechała grupa 46 uczestników VII Przystanku PaT. Wśród nich znalazła sie kadra, harcerze, aktorzy i uczestnicy tego największego przedsięwzięcia profilaktycznego. Tym razem Przystanek PaT odbył sie w Lublińcu niedaleko Częstochowy.

 

Dzięki zaangażowaniu insp. Grzegorza Jacha, wszyscy uczestnicy mieli zapewniony bezpłatny transport, co praktycznie całkowicie zminimalizowało koszty uczestnictwa w tym corocznym przedsięwzięciu. Do bazy akcji, pojechaliśmy autokarem Komendy Głównej Policji.

 

Stuosobowa grupa sztabowa, która od niedzieli pracowała w bazie Przystanku PaT, miała trudne zadanie. Należało przygotować miejsca do zakwaterowania ponad 1000 uczestników oraz stworzyć warunki do przeprowadzania różnego rodzaju warsztatów.

 

Wszyscy wywiązali się z zadania wzorowo. W dniu otwarcia Przystanku PaT, 10 lipca, wszystko było dopięte „na ostatni guzik”. Przyjeżdżający uczestnicy z różnych stron Polski, mogli być zakwaterowani i czekać na wielkie otwarcie, które było już o godz. 16.00.

 

Początek prac przy budowaniu profilaktycznej bazy, był zarazem początkiem tygodniowej, nieprzerwanej służby. Harcerze przez ten czas dbali o bezpieczeństwo uczestników i ich mienia. Na zakończenie do ich zadań należało również kwatermistrzowskie zlikwidowanie całej bazy.

 

Na zakończenie należą się jeszcze jedne podziękowania, mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji mł.insp. Rafałowi Batkowskiemu, dzięki którego zaangażowaniu uczestnicy Przystanku PaT bezpiecznie i bezpłatnie wrócili do domu, transportem Mazowieckiej PSP.

 

Wszyscy uczestnicy wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń. Najważniejsze, że młodzi ludzie zawsze mogą liczyć na pomoc innych. Za tą pomoc, przy organizacji transportu uczestników, wszyscy krzyczeli głośne DZIĘKUJEMY.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe