2
2020
2014-09-23

Budowa przebiega sprawnie


Jeśli budowie nie będą towarzyszyć opóźnienia, już za rok do użytku oddany zostanie 15-kilometrowy odcinek drogi na trasie Kosów Lacki - Treblinka.

Prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 627 na trasie Kosów Lacki - Treblinka rozpoczęto w wakacje. Decyzja o jej przebudowie zapadła na początku marca br. Starania o rozpoczęcie inwestycji trwały blisko 4 lata.  - Walczyliśmy od 7 stycznia 2010 roku - mówi burmistrz Kosowa Jan Słomiak.
 
Włodarz Kosowa przy każdej możliwej okazji przypomina o wielkiej inwestycji jaka jest obecnie realizowana. W tym wszystkim nie zapomina o mieszkańcach, którzy również bardzo wytrwale walczyli o przebudowę tej drogi.  - Nie ma chyba takiej osoby w gminie, która nie dołożyła swojej cegiełki w staraniach o wykonanie tej drogi. Zawsze i wszędzie o tym przypominaliśmy. W końcu się udało - cieszy się burmistrz.
 
15-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej powstaje w miejscu rozebranej linii kolejowej. Prace potrwają do sierpnia następnego roku. Na drodze powstaną zatoki autobusowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Inwestycja otrzymała wsparcie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (56,5 mln). Samorząd województwa mazowieckiego przyznał na inwestycję 5 mln. Droga powstaje na terenie dwóch gmin: Kosowa Lackiego i Małkini Górnej. 
 
KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

za krotka ta trasa powinna się kończyć a przejeżdżę na wesołej

stach
2014-09-25 18:08:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe