17
2020
2014-10-27

Brofaktura już otwarta!


W poprzedni wtorek dziennikarze lokalni i regionalni obejrzeli siedlecki browar restauracyjny "Brofaktura". Od soboty można tam spotkać prawdziwych smakoszy piwa.

Brofaktura znajduje się w zabytkowym budynku przy ulicy Armii Krajowej 5 w Siedlcach. 
W latach 1997-2013 właścicielem budynku było Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, które dzierżawiło obiekt prywatnemu najemcy. Ze względu na brak środków na remont, budynek został sprzedany; kupiła go sokołowska firma "Topaz". Nowy właściciel unowocześnił budynek, zachowując jednocześnie klimat tego miejsca. Remont obiektu odbywał się pod okiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W grudniu ub.r. na parterze budynku otwarto sklep Topaz. Minęło kilka miesięcy i przyszedł czas na kolejne otwarcie. Na piętrze budynku znajduje się browar restauracyjny Brofaktura.
 
- Nad Brofakturą pracowaliśmy 2 lata. Najważniejsze jest to, że tworzyli ją odpowiedni ludzie, a ja mam szczęście do właśnie takich ludzi - mówił na wtorkowym, medialnym otwarciu Brofaktury właściciel sieci sklepów Topaz, Zbigniew Paczóski.
 
Ceremonię otwarcia prowadził Mariusz Orzełowski, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach:
- Dokładnie pamiętam jak niespełna 2 lata temu Centrum Kultury i Sztuki przekazywało ten obiekt nowemu właścicielowi, panu Paczóskiemu. I dokładnie pamiętam w jakim stanie był ten budynek... Teraz jest to zupełnie inne miejsce. Nowy właściciel sprawił, że to miejsce jest teraz miejscem magicznym - wspominał Orzełowski.
 
Jest, jak najbardziej! Kto widział, ten z pewnością potwierdzi. Brofaktura, umiejscowiona w pięknych wnętrzach zabytkowego budynku, w samym sercu Siedlec, wyznacza nową jakość dla gastronomicznej linii Mazowsza. Można w niej poznać smak lokalnego, warzonego z pasją piwa i skosztować specjałów kulinarnych przygotowanych z najwyższej jakości składników.
Zapraszamy do Brofaktury!
 
KW

Załoga Brofaktury 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe