42
2019
2014-11-18

Brakowało podpisów...


W Ceranowie znowu zawrzało! Przewodnicząca komisji rewizyjnej chciała odczytać na sesji protokół z przeprowadzonej kontroli. Większość była jednak temu przeciwna.

Kontrola odbyła się już w lipcu. Szefowa komisji rewizyjnej Ewa Częścik złożyła na ręce przewodniczącego rady gminnej Stanisława Pacholca protokół z tejże kontroli. We wrześniu odbyła się sesja, ale w jej porządku nie znalazł się żaden punkt dotyczący kontroli. Ewa Częścik zapytała wówczas przewodniczącego, dlaczego nie wprowadził punktu na temat przedstawienia informacji z kontroli. Stanisław Pacholec odpowiedział, że brakowało podpisów. Protokół był bowiem podpisany, ale tylko przez przewodniczącą komisji.
Komisja w radzie gminy Ceranów liczy 3 osoby, są nimi: Ewa Częścik, Marta Żołnicka i Miron Rytel. Dlaczego zatem pozostali członkowie nie podpisali się pod protokołem? Ewa Częścik tłumaczyła to brakiem współpracy z członkami komisji [...]
Temat niczym bumerang powrócił na listopadowej sesji, 4 dni przed wyborami samorządowymi.

"CZUJĘ SIĘ ZOBOWIĄZANA"

Radna Ewa Częścik na przedwyborczej sesji (13 listopada) złożyła wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu na temat informacji z przeprowadzonej kontroli. Radni większością głosów ten wniosek jednak odrzucili.

Ewa Częścik zabrała głos ponownie pod koniec obrad, w punkcie "zapytania i wolne wnioski".
- Jako przewodnicząca komisji rewizyjnej czuję się zobowiązana takie informacje przedstawić. Radni co prawda nie chcieli tego wysłuchać, ale może sołtysi zechcą. Proszę liczyć się także z nimi - mówiła radna [...]

Cały artykuł w najbliższym papierowym numerze.

KW

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Do mieszkańca Pani przewodnicząca Ewa Częścik wie o czym mówi i gdyby to działo się w innej gminie to dawno wójt byłby wyprowadzony w obrączkach za swoje czyny chociażby za tych lokatorów w ośrodku którzy nie otrzymują pieniędzy za pracę od niby firmy co ich tutaj ściągnęła ale włodarz czerpie z tego korzyści mieszkańcy Ceranowa widzieli jak podejrzane typy wręczali włodarzowi kasę. A co do wyborów to niech się przedwcześnie nie cieszy że będzie nadal wójtem bo jeszcze jedna tura.


2014-11-19 15:06:52

do mieszkańca Jeśli nie wiesz że komisja rewizyjna to nieodzowny element samorządu i wszelkich organizacji, to znaczy że niekoniecznie nie wiesz o czym mówisz. A że wesoło nie jest w naszej gminie i rządzą pieniądze i zastraszanie jednych przez drugich. pozdrawiam

ceranowiak
2014-11-19 09:54:32

Pani przewodnicząca komisji rewizyjnej niech zajmie sie pisaniem nekrologów , a prace w samorządzie zostawim mądrym ludziom.

mieszkaniec
2014-11-19 08:43:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe