17
2020
2010-10-30

Bracia napadli na policjantów


Trzech braci, mieszkańców Sokołowa Podlaskiego, zatrzymali policjanci. Mężczyźni byli agresywni. Jeden z nich zaatakował policjantów nożem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek 29 października około godz. 3.45, policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży na terenie jednego z zakładów pracy. Zgłaszający stwierdzili jednak, że złodzieje mogli już być poza firmą.
Policjanci patrolowali teren przylegający do miejsca kradzieży. Już na ul. Reymonta, zobaczyli trzech mężczyzn. Kiedy zbliżyli się do nich, zobaczyli, że są to bardzo dobrze im znani trzej bracia, którzy byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyźni na widok policjantów zaczęli uciekać. Jeden przeskoczył przez ogrodzenie, a dwóch uciekło do pobliskiego parku.
Nie zdołali uciec daleko, gdyż policjanci bardzo szybko ich dogonili. Bracia byli przygotowani, na ewentualna próbę zatrzymania. Szybko jeden z nich wyciągnął nóż, a drugi użył gazu obezwładniającego. Próbowali atakować policjantów. Na pomoc przybiegł trzeci brat, który zza drzewa rzucał kamieniami w policjantów.
Niestety, tylko jeden z braci został zatrzymany. Pozostałym udało się uciec. Nie pobyli jednak długo na wolności. Jeszcze przed południem zostali zatrzymani. Nie spodziewali się, że tak szybko ponownie spotkają się z policjantami. Ukrywali się w domu.
Policjanci przeszukali posesję braci. Pierwsze wejście do garażu, owocowało ujawnieniem przedmiotów z kilku wcześniejszych włamań. Wiadomo już, że przedmioty padły łupem podczas przestępczej działalności mężczyzn na terenie powiatu sokołowskiego i węgrowskiego. Odnaleziono również dysk z rejestratora nagrań, który zginął jeszcze w tym tygodniu na terenie gminy Sterdyń, gdzie sprawcy włamali się. Niewykluczone, że ich proceder został tam dokładnie nagrany.
Teraz cała trójka przebywa w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Już niebawem usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa czynnej napaści na policjantów. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowiedzą za inne dokonane przestępstwa. W najbliższym czasie poznamy decyzję sądu dotyczącą ich aresztowania.
INFO/FOT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW PODLASKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe