17
2020
2018-09-11

Biwak harcerski w indiańskim stylu


 Z 23 na 24 sierpnia odbył się dwudniowy biwak pionu harcerskiego 22 Drużyny Harcerskiej pod hasłem "Howgh", w którym udział wzięły zastępy harcerskie: Błyskawice, Ignis i Białe Wilki. Z-cą komendantki biwaku (naszej drużynowej phm. Anny Kożuchowskiej-Kurylak) była pion. Martyna Sankowska, oboźną biwaku pion. Aneta Górska, zaś nad zdrowiem ciała indiańskich harcerzy czuwał pwd. Adam Mazurek. Piękne, własnoręcznie przygotowane stroje wprowadziły harcerzy w indiański nastrój. Przygotowanie "łapaczy snów" - zajęcia poprowadzone przez trop. Ewę Milik, zawody indiańskie, nocna gra - to tylko niektóre z zajęć, jakie się odbyły.  

Po przygotowaniu "łapaczy snów", które odganiały od nas złe sny, powiewając pięknie na wietrze, przyszedł czas na zawody indiańskie. Wśród konkurencji znalazło się m.in. strzelanie z łuku (najcelniejsze oko ma wyw. Jakub Przystupa), bieg Apacza (najlepsza okazała się och. Magdalena Zieniewska), skok przez osła (najlepszy wynik otrzymała trop. Ewa Milik), rzut na bizona (najlepsze w tej konkurencji: och. Magdalena Zieniewska, trop. Ewa Milik, deski Indianina (wygrały: och. Magdalena Zieniewska i trop. Ewa Milik), rzut jajem (niepokonane okazały się Oliwia Przesmycka, ochot. Magdalena Zieniewska, Gabriela Strzałkowska, trop. Ewa Milik). 

Wszystkie te konkurencje miały na celu sprawdzenie celności, spostrzegawczości, sprytu "młodych piór", które zdobywały pióra do swoich pióropuszy. 

Wiele frajdy sprawiło nam nocne podchodzenie strażników indiańskich, którym zabieraliśmy różne przedmioty oraz poranna gra u-boty. Nocne podchodzenie Indianina wygrała ochot. Gabrysia Czapska. 

Nie obyło się bez wspólnych pląsów przygotowanych przez trop. Darię Małko, piosenek,
o które zadbały och. Kamila Plichta i och. Gabriela Woźniak oraz oczywiście obrzędowego powitania dnia, czyli tańca indiańskiego przygotowanego przez ochot. Magdalenę Zieniewską. Wieczorem na biwaku mieliśmy dwoje gości: hm. Grzegorza Popowskiego, który opowiedział nam o tym, jak dawniej wyglądały obozy harcerskie oraz samo harcerstwo. Mogliśmy porównać nasz obóz z tym sprzed lat. Dh. Grzegorz przekazał też naszej drużynie swoje pamiątkowe medale m.in. Krzyż za zasługi dla ZHP. Serdecznie za nie dziękujemy. Drugim gościem była dh. Agnieszka Deniziak, która zaraża nas dawnymi, harcerskimi piosenkami, które już dziś śpiewa niewielu.

Biwak jest już historią. Zostały po nim piękne zdjęcia i miłe wspomnienia. 

Serdecznie dziękujemy za wykoszenie trawy, pyszne ciasto, przetwory i warzywa na kanapki, drewno na ognisko i pomoc okazaną przy organizacji tego biwaku Państwu: Milik, Brzezińskim, Przystupa, Niemirka, Niemierka, Plichta, Pieczyskim, Fiuczkom. Bardzo się cieszymy, że zawsze możemy liczyć na rodziców.
Info / Fot. 22DH "Pędziwiatry"

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe