17
2020
2014-08-21

Biesiadowali w Jabłonnie


Kolejna Biesiada Podlaska już za nami. Tym razem była to biesiada szczególna, bo jubileuszowa. Już po raz dziesiąty świętowano w Jabłonnie Lackiej. 

Kilka minut po godz. 14:00 wszystkich zgromadzonych przy Gminnym Ośrodku Kultury gości powitał wójt Jabłonny Wiesław Michalczuk, dyrektor GOK-u Barbara Gizińska oraz Prezes Samorządowego Klubu Sportowego "Jabłonianka" Andrzej Strzałkowski
Po oficjalnym otwarciu imprezy z każdą minutą na placu przy GOK-u gości pojawiało się coraz więcej. Oprócz mieszkańców gminy Jabłonna Lacka przybyli m.in. samorządowcy z sąsiednich gmin oraz przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. 
 
Na scenie przy stadionie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć zespół ludowy "Jabłoniacy", a także kapele ludowe: "Sterdyniacy", "Bondarczuka" oraz "Kapela Wuja Krzycha". Największym zainteresowaniem cieszył się występ gwiazdy wieczoru - w tym roku był to zespół AKCENT. Goście bawili się także w rytmach zespołu Hoyraky i Diley. 
Występy zespołów umilały stoiska na których królowały przeróżne pyszności: ciasta, pierogi, pyzy, serniki, babki ziemniaczane. Dla smakoszy alkoholu również znalazło się sporo atrakcji, w tym piwo bezalkoholowe czy chociażby różnego rodzaju trunki. 
 
W trakcie biesiady rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą posesję a także najsmaczniejszą potrawę. 
Najładniejsza posesja należy do Anety i Wojciecha Przesmyckich z Jabłonny. ll miejsce zajęła posesja Grażyny Kobylińskiej z Dzierzb i Justyny Gotowickiej z Łuzek-Kolonii, lll miejsce przyznano Beacie Mazur z Nowomodnej i Marii Ratyńskiej z Jabłonny. Przyznano także wyróżnienia, otrzymali je: Maria i Krzysztof Pietranik z Dzierzb, Magdalena Romańczuk z Jabłonny, Grażyna Jastrzębska z Mołożewa i Hanna Sadowa z Jabłonny. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta. 
 
W konkursie na najsmaczniejszą potrawę komisja nagrodziła następujące osoby: Joanna Radzikowska z Wieski (l miejsce), Halina Toczyska z Toczysk (ll miejsce) i Janina Polak z Dzierzb (lll miejsce). Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Nagrodami w konkursie były dyplomy, statuetki Ministrwa Rolnictwa i nagrody pieniężne. 
 
Dużym powodzeniem ze strony uczestników imprezy cieszyła się przygotowana przez gminny samorząd grochówka. Dla dzieci również przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich był darmowy plac zabaw. 
 
Patronat honorowy nad imprezą sprawowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda mazowiecki oraz Marszałek województwa mazowieckiego. Już po raz czwarty impreza została współfinansowana przez Lokalną Grupę Działania "Tygiel Doliny Bugu".  "Wieści Sokołowskie" objęły imprezę patronem medialnym.
 
KW

Każdy uczestnik biesiady mógł liczyć na przepyszną, darmową grochówkę.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe