1
2020
2011-05-10

Bielany w hołdzie naszemu Papieżowi


W trzeciomajowe święto w Bielanach Jarosławach odsłonięto popiersie ogłoszonego dwa dni wcześniej błogosławionym papieża – Polaka Jana Pawła II.

We wtorek 3 maja miały miejsce uroczystości odpustowe w Kaplicy Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielanach Jarosławach.

Pomniki w sercach
Tegoroczny odpust miał wyjątkowy charakter, gdyż odbywał się tuż po beatyfikacji Jana Pawła II. Bezpośrednio przed sumą odpustową zostało poświęcone popiersie naszego nowego błogosławionego. Dokonał tego ks. Paweł Siedlanowski, duszpasterz akademicki z Siedlec, w asyście proboszcza parafii Rozbity Kamień ks. kanonika Jana Arseniuka i prefekta ks. Wojciecha Piotrowskiego.
Jak zaznaczył w swoim przemówieniu ksiądz proboszcz, ten pomnik jest jednym z pierwszych w Polsce, a może nawet i na świecie – Papieża z rodu Polaków – już jako błogosławionego. Kaznodzieja ks. Paweł Siedlanowski, zachęcał wszystkich do stawiania pomników Ojcu Świętemu w naszych sercach, poprzez życie Ewangelią miłości i nadziei, której Karol Wojtyła dał tak piękne świadectwo, całym swoim życiem, pełnym poświęceń i zawierzenia Bogu oraz Maryi – Matce Kościoła.

Nie lękajcie się
Bielański Pomnik Błogosławionego Jana Pawła II jest wspaniałą pamiątką, a także znakiem jedności mieszkańców i ich miłości do Słowiańskiego Papieża, którego każdy z nas nosi w swoim sercu.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego dzieła. Panu Bogu, za błogosławieństwo, a wszystkim mieszkańcom za trud, ofiary i współpracę. Niech Ojciec Święty, nasz nowy Błogosławiony, który zdobywał całym swoim życiem szczyty świętości, błogosławi nam, naszej Ojczyźnie i całemu światu z okna Domu Ojca. Niech Jego słowa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” stale towarzyszą nam w życiu i prowadzą nas wszystkich prosto w miłosierne ramiona Boga Ojca.
TEKST/FOT. MILENA KOZAK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe