7
2019
2018-04-06

Bielany i Sterdyń dostaną w sumie 2,109 mln złotych


W środę 4 kwietnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wspólnie z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim przekazali promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z powiatu sokołowskiego promesy otrzymały Gmina Sterdyń i Gmina Bielany. 

Podczas spotkania z mazowieckimi samorządowcami Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podziękował wszystkim obecnym za sprawnie wydane decyzje i przekazane środki. Zauważył, że lokalne inwestycje drogowe, które znacząco poprawiają jakość życia mieszkańców, są niezwykle ważne.

Wiceminister Jarosław Zieliński zaznaczył, że w przypadku remontu zniszczonych przez klęski żywiołowe dróg, państwo powinno nieść pomoc samorządom lokalnym. Jednocześnie podkreślił, że w aktualnej transzy 24,5 mln złotych, które zostaną przekazane dla Mazowsza, realizowane będą 33 zadania w 9 gminach i 5 powiatach. Samorządowcom, którzy będą mogli wykorzystać przyznane środki, życzył powodzenia w realizacji inwestycji.

W spotkaniu uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz Wicewojewodowie: Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz.

Środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w rejonie siedleckim otrzymały powiaty: siedlecki, garwoliński i łosicki. Promesy od Wojewody trafią również do gmin: Łochów, Mińsk Mazowiecki, Trojanów i Wiśniew. Cieszy fakt, że środki otrzymają także dwie gminy z powiatu sokołowskiego – Bielany i Sterdyń.

Gmina Bielany otrzyma łącznie 840 tys. zł na trzy zadania:
- przebudowę drogi gminnej nr 261 w miejscowości Patrykozy Kolonia na odcinku o długości 1,09 km;
- przebudowę drogi gminnej nr 390102W w miejscowości Trebień na odcinku o długości 0,130 km;
- przebudowę drogi gminnej nr działki 203 o długości 0,540 km w miejscowości Trebień;

Promesa dla Gminy Sterdyń opiewa na 1.269 mln zł. Środki zostaną wykorzystane na:
- odbudowę drogi gminnej nr 390908W od drogi krajowej nr 63 Sterdyń - Dąbrówka – Paulinów, o łącznej długości 0,995 km;
- odbudowę drogi gminnej nr 786 w miejscowości Dąbrówka od drogi krajowej nr 63 o łącznej długości 1,29 km.

Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a środki zostały przyznane na wniosek Wojewody Mazowieckiego.

Oprac. Katarzyna Dybowska
Fot. MUW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe