21
2019
2018-06-14

"Biegające dyktando"


Konkurs „Biegające dyktando” to połączenie lekcji wychowania fizycznego z lekcją języka obcego, które oferuje nieco młodszym kolegom Zespół Szkół w Kosowie Lackim.

W związku z tym, że w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Kosowie Lackim naucza się dwóch języków obcych: angielskiego i rosyjskiego, dyktando odbywa się właśnie w tych dwóch językach. Zapraszani są uczniowie okolicznych gimnazjów. Do tej pory, a to już trzecia edycja, w naszym konkursie udział wzięli uczniowie z Ceranowa, Skibniewa i Kosowa Lackiego.

Zadaniem uczestników jest jak najszybsze i jak najdokładniejsze przepisanie tekstu w języku obcym. Utrudnieniem jest to, że proces spisywania odbywa się w sali lekcyjnej, a teksty dyktanda znajdują się na korytarzu. Uczniowie muszą pozostawić kartkę i długopis na ławce w klasie. Metody stosowane przez uczniów są różne. Niektórzy preferują zapamiętywanie jak najdłuższego fragmentu, tym samym ograniczając liczbę ‘wbiegów’ do klasy. Inni, z kolei, wolą biegać częściej i zapamiętywać krótsze fragmenty. Bez względu na metodę, priorytetem jest poprawne zapisanie jak największej liczby wyrazów. Ostatnim już ograniczeniem jest limit czasowy. Jest on uzależniony od długości tekstu. W tym roku oba teksty liczyły 100 słów każdy, a limit czasowy wynosił 7 minut. Każda edycja poświęcona jest innemu tematowi: dwa lata temu tematem przewodnim były zakupy, w zeszłym roku mundurki szkolne, a tegoroczny temat to finanse i bankowość.

Uczniowie z najwyższą liczbą poprawnie spisanych wyrazów są nagradzani upominkami. Były to nagrody książkowe, pendrive’y czy też notatniki. Jedno jest pewne, nikt spośród uczestników tego szczególnego konkuru, nie wyjdzie z budynku LO w Kosowie z pustymi rękoma.
Edycja „Biegającego dyktanda” w roku szkolnym 2018/2019 planowana jest w sezonie jesiennym. Już dziś Zespół Szkół w Kosowie zaprasza wszystkich uczniów ze szkół gimnazjalnych do wzięcia udziału.
  
Info / Fot.: LO w Kosowie Lackim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe