17
2020
2018-11-16

Biblioteka w Repkach wita!


W miniony wtorek 12 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Repkach odbyła się uroczystość "Pasowania na Czytelnika" uczniów klas I.

Przyszli czytelnicy dostali przygotowane wcześniej przez starsze koleżanki należące do grupy Przyjaciół Biblioteki birety z motywem sowy- symbolem wiedzy. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli występy starszych koleżanek, przypominające o zasadach zachowania się w bibliotece oraz życzeniach książek. Wysłuchały także przepięknych piosenek przygotowanych przez dziewczynki uczęszczające na lekcje śpiewu, do mieszczącego się przy Bibliotece Ośrodka Kultury.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Dyrektor Ewa Czarkowska wraz z panią Wójt Krystyną Mikołajczyk-Bohowicz dokonały pasowania każdego z uczniów. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom, oraz przepiękne książeczki. Najbardziej wyczekiwanym przez dzieci momentem, było wręczenie nagród za ilustracje, którą każde z nich musiało narysować w ramach wcześniej przeprowadzonej lekcji bibliotecznej. Wiele zachwytu wzbudził w gościach przygotowany w ramach poczęstunku przepiękny tort w kształcie książki.

Na zakończenie wszyscy zaproszeni zostali do wspólnego obejrzenia bardzo interesującego spektaklu teatralnego pt "Magiczna Kraina Czarnoksiężnika Ozona”.  
Info / Fot: GOK w Repkach

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe