43
2019
2014-04-11

Białobrzegi trzecie w subregionie siedlecko-ostrołęckim


Dnia 22 marca w Siedlcach odbyła się gala konkursu „Wawrzyn dla najaktywniejszego sołtysa z subregiony siedlecko-ostrołęckiego” oraz „Wawrzyn dla najbardziej aktywnego i bezpiecznego sołectwa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego”. Konkurs jest organizowany przez Jarosława Kalinowskiego posła do Parlamentu Europejskiego oraz Krzysztofa Borkowskiego posła na Sejm RP.

Sołectwo Białobrzegi zdobyło trzecie miejsce od PZU i nagrodę w wysokości 2000.00 zł. Przy przyznawaniu nagród brano pod uwagę działania podejmowane w danej miejscowości na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Nagrodę z rąk przedstawicieli PZU – Emilii Chaleckiej i Cezarego Kielak odebrała delegacja z Białobrzeg: Urszula Turos oraz Julian Murawski.
Białobrzegi to urokliwa wieś w gminie Sterdyń, położona w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym. Od 1928 r. aktywnie działa tutaj Ochotnicza Straż Pożarna. Mieszkańcy chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez  KRUS i WODR i zajmują w nich czołowe miejsca. Na terenie sołectwa realizowanych jest szereg zadań w ramach funduszu sołeckiego, podejmowane są też liczne  inicjatywy związane z odnową wsi. Planowane są kolejne inwestycje. W Białobrzegach kwitnie życie kulturalne. Na stałe w kalendarz imprez wpisała się „Kupalnocka” i „Wakacje na wsi”. Wieś dwukrotnie była laureatem I miejsca Gminnego Konkursu „Mieszkajmy piękniej”, w 2012 i 2013 roku brała udział w „Powiatowym Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, zdobywając III i II miejsce. W 2012 roku delegacja z Białobrzeg reprezentowała parafię Sterdyń na dożynkach diecezji drohiczyńskiej w parafii Kamionna k. Łochowa. 
Mieszkanki wsi odnoszą sukcesy w konkursach kulinarnych rożnych szczebli.  Wieś Białobrzegi słynie również z gospodarstw agroturystycznych i dobrej drużyny piłkarskiej.  Podkreślić należy współpracę wsi z różnymi instytucjami i stowarzyszeniami. 

J.O.
 
 
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe