2
2020
2013-04-26

Bezpieczny Senior w Repkach


13 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w Publicznym Gimnazjum w Repkach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sokołowie Podlaskim i GOK w Repkach.
W spotkaniu wzięli udział seniorzy oraz zaproszeni goście: Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz - wójt gminy Repki, Marzanna Hardej - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sokołowie Podlaskim, Ewa Czarkowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Program spotkania był bardzo bogaty. Rozpoczęła go prelekcja asp. Sławomira Krasnodębskiego o zapobieganiu przestępczości wśród osób starszych. Następnie lekarz med. Ewa Prokopiuk opowiedziała o profilaktyce i sposobach na zdrowy tryb życia. Asp. Sławomir Krasnodębski zwrócił uwagę na zagrożenia i prawidłowe zachowania osób staarszych. Mówił między innymi o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (przechodzić przez ulicę w miejscach do tego przeznaczonych, bezwzględnie zapinać pasy w samochodzie, po zmroku stosować kamizelki odblaskowe lub inne odznaki odblaskowe),
o wielu sytuacjach, które mogą powodować, że osoby starsze mogą stać się ofiarami przestępstwa. Jedną z takich metod jest metoda „na wnuczka”, która od wielu lat jest bardzo popularna wśród oszustów. Zapoznano też seniorów z konkursem organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim – „Widoczny czyli Bezpieczny”. Aby wygrać cenne nagrody w tym konkursie m.in. kino domowe, wystarczy jeździć rowerem w kamizelce odblaskowej.

asp.szt. S Tomaszewski
Oficer Prasowy KPP Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe