2
2020
2013-05-10

Bezpieczny przedszkolak


Zakończył się kolejny etap kampanii „Bezpieczny przedszkolak – bezpiecznym uczniem”. Podsumowanie odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 2.
Kampania została rozpoczęta 22 października ubiegłego roku, a zakończy się jeszcze w tym roku szkolnym. Na otwarciu kampanii, przedszkole zainaugurowało miejską kampanię „Widoczne Dzieciaki”. Przedszkole otrzymało kamizelki odblaskowe i teraz każdorazowe wyjście dzieci na spacer odbywa się właśnie w kamizelkach.
W ramach tego etapu przedszkola sporządzały albumy, obrazujące realizację działań dotyczących bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, bezpieczeństwa w domu, zachowania podczas złej pogody, bezpiecznych zabaw, pomocy poszkodowanym i pod hasłem – „Obcy niebezpieczny”. Należy zauważyć, że dzieci i nauczyciele wykonujący zadania i prace, wykazali się ogromnym zaangażowaniem.
W ramach tego etapu przeprowadzono zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w domu, podczas zabaw, w kontaktach z obcymi. Ponadto w przedszkolach odbyły się spotkania, podczas których dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz jak należy zachować się w obliczu niebezpieczeństw związanych z żywiołami i anomaliami pogody. Prace były na bardzo wysokim poziomie, a treść w nich zawarta potwierdzała wielość wykonanych zadań. Tym samym wszystkie przedszkola przeszły do kolejnego etapu.
Kolejnym etapem będzie konkurs plastyczny pn. „Kodeks bezpiecznego przedszkolaka”.  Dzieci mają za zadanie wykonać maksymalnie 5 prac plastycznych i jedną makietę ulic.
Podczas finałowego podsumowania przedszkolaki wezmą udział w wielu ciekawych zabawach oraz specjalnym quizie o bezpieczeństwie. Zwieńczeniem tej całorocznej pracy, będzie wręczenie Certyfikatów Bezpieczeństwa.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe