17
2020
2013-07-12

Bezpieczny festyn w Kostkach


Gośćmi mieszkańców Kostek byli policjanci. Podczas wiejskiego festynu rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Atrakcją był pokaz tresury policyjnego wilczura – Baxtera.
W festynie w Kostkach uczestniczyli nie tylko mieszkańcy tej wsi, ale też sąsiednich miejscowości Emilianowa i Skibniewa. Większość z nich stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej w Skibniewie. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Policjanci przypominali zebranym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania elementów odblaskowych i dbałości przy przewożeniu dzieci pojazdami. Apelowali o zapinanie pasów i przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach. Na czas zbliżających wakacji udzielili wskazówek, aby dla najmłodszych ten okres upłynął bez nieprzyjemnych niespodzianek. Opowiadali też o zawodzie policjanta, przybliżając zebranym, na czym polega codzienna służba.
Na zakończenie spotkania asp. Dariusz Łukasiuk wraz ze swoim podopiecznym Baxterem, przeprowadził pokaz tresury policyjnego czworonoga. Pies posłusznie wykonywał komendy i pokonywał ustawiony tor przeszkód. Jego umiejętności wzbudzały podziw zarówno tej młodszej, jak i starszej części uczestników festynu.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe