43
2019
2012-03-24

Bezpiecznie z prawem jazdy


23 marca na zaproszenie uczniów klas III ,Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, przybyli policjanci na czele z szefem sokołowskiej „drogówki” nadkom. Zbigniewem Pilipem. Uczniowie rozmawiali o zagrożeniach, które mogą ich spotkać, będąc kierowcami pojazdów.

 

Jak się okazało, nie ze wszystkich zagrożeń na drodze zdajemy sobie sprawę i nie wszędzie je dostrzegamy. Zanim usiądziemy za kierownicę, część problemów dla nas nie istnieje. Dopiero fotel kierowcy i odpowiedzialność, jaką się ma kierując samochodem, pozwala nam na ich dostrzeganie. Podczas wspólnego spotkania policjanci starali się uświadomić, jak ogromną odpowiedzialność mamy wsiadając za kierownicę. Obecni i przyszli kierowcy dowiedzieli się również, jak bardzo ważne jest używanie pasów bezpieczeństwa oraz to jak czasami trzeba myśleć i przewidywać zachowania innych użytkowników naszych dróg.

 

Uczniowie-kierowcy i Ci którzy niebawem nimi zostaną, będą się jeszcze nie raz spotykali z policjantami. Mamy jednak nadzieję, że spotkania te będą miały wyłącznie taki charakter, jak podczas dzisiejszych odwiedzin.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Myślę,że młodym kierowcom potrzeba więcej takich lekcji. Ostatnio jechałem ul. Baczyńskiego koło szkoły w stronę ronda i dwa samochody zdążyły mnie wyprzedzić aż mało im silniki wyskoczyły. mieli max po 18 lat. Policjanci łapać takich ,bo to oni największe zagrożenie stwarzają.

kierowca
2012-03-24 13:20:10
Strona 1/1


Dane kontaktowe