17
2020
2013-04-26

"Bezpieczna" rywalizacja


Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego rywalizowali w Zespole Szkół w Sterdyni o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii.Celem rywalizacji, jak co roku, było podniesienie świadomości bezpiecznego poruszania się po drogach.
18 i 19 kwietnia w Zespole Szkół w Sterdyni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu sokołowskiego, rywalizowali w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na terenie powiatu sokołowskiego organizacją rywalizacji zajęły się Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Powiatowy Zespół BRD. Ogromny trud organizacyjny spadł na gospodarza, czyli Zespół Szkół w Sterdyni.
Do turnieju przystąpiło łącznie 28 trzyosobowych zespołów. W kategorii szkół podstawowych było siedemnaście zespołów, z gimnazjów - jedenaście zespołów. Konkurs obejmował: test znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Po części teoretycznej po siedem drużyn z każdej kategorii wiekowej przechodziło do części praktycznej. To dopiero ci zawodnicy wykazywali się umiejętnościami znajomości udzielania pierwszej pomocy i jazdy rowerem.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Tegorocznymi laureatami okazali się kolejno: SP Nr 4 w Sokołowie, SP w Łazowie, SP Nr 1 w Sokołowie oraz PG w Ceranowie, PG w Rozbitym Kamieniu i PG w Grochowie.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca tablety, za drugie mp4, a za trzecie słuchawki. Drużyny spoza finałowej trójki otrzymały zestawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz drużynowych nagród, szczególne wyróżnienie przypadło Tomaszowi Bazylczukowi z Publicznej Szkoły nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Uczeń ten jako jedyny bezbłędnie rozwiązał test znajomości zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Test wiedzy teoretycznej najlepiej napisał uczeń Publicznego Gimnazjum w Kosowie Lackim Paweł Waszczuk, popełniając tylko jeden błąd. Najbardziej technicznie tor jazdy przejechał Rafał Bieliński z Publicznego Gimnazjum w Ceranowie, otrzymując jedynie jeden punkt karny. Komplet punktów w zakresie wiedzy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zdobyły drużyny z Publicznego Gimnazjum w Rozbitym Kamieniu i Ceranowie.
Zwycięzcom gratulowali i nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach wręczali: Wójt Gminy Sterdyń – Czesław Marian Zalewski, Dyrektor WORD Jacek Kobyliński, Dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni Grażyna Binduła, Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim mł.insp. Wiesław Nasiłowski oraz szef sokołowskiej drogówki nadkom. Zbigniew Pilip.
W skład jury wchodzili nadkom. Zbigniew Pilip z sokołowskiej Policji, Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z WORD Siedlce oraz Kazimierz Wilczyński z Powiatowej Rady BRD.
Nowością w tej corocznej rywalizacji było wręczenie pucharu dla zwycięskiej szkoły. Należy przypomnieć, że nagrody, które wręczane są podczas turnieju, trafiają do uczestników i opiekunów. Puchar ufundowany przez Dyrektora Firmy ACZE pana Andrzeja Czerkasa trafił w tym roku do Publicznego Gimnazjum w Ceranowie i Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim.
W imieniu ceranowskiego gimnazjum puchar odebrał ks. Roman Smuniewski, który podczas zawodów opiekował się zwycięską drużyną.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe