2
2020
2013-09-06

Będzie trzeci wiatrak!


 W wakacje na terenie powiatu sokołowskiego postawiono 2 wiatraki: w Bachorzy (gm. Sokołów) oraz w Niecieczy (gm. Sabnie). 

W najbliższym czasie powstanie kolejny, również w gminie Sokołów; tym razem w Brzozowie. Zarząd Województwa Mazowieckiego na elektrownię wiatrową przyznał dopłatę z funduszy europejskich w wysokości 4,5 mln złotych. Jak poinformował nas wójt gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik, w piątek 30 sierpnia, w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie podczas którego podpisana została umowa pomiędzy Marcinem Protasiewiczem - Prezesem Spółki AM Energia Wiatrowa, a Janiną Ewą Orzełowską - Członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego.
- Umowa została podpisana, ale nie znamy jeszcze daty, kiedy wiatrak zostanie postawiony - mówi wójt.
Moc wiatraka będzie taka sama, jak tych w Niecieczy i Bachorzy, wynosić będzie bowiem 2 MW.  Zadaniem wiatraków jest pozyskiwanie z wiatru energii elektrycznej , która uznawana jest za ekologicznie czystą. Ważny jest również aspekt finansowy. Zarówno Urząd Gminy, jak właściciel wydzierżawionej ziemi pod wiatrak, dostaną pieniądze.
Jeśli dowiemy się, kiedy rozpocznie się stawianie wiatraka, na pewno na bieżąco o tym poinformujemy.
 
KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Do Belzebuba: Wiatraki są penie prawie neutralne dla środowiska, z tym się zgadzam, ale jako technologia wprowadzana nie dla tego, że jest efektywna, ale wprowadzana z powodów ideologicznych - tu jest cała szkodliwość wiatraków. To nie ekonomia stawia je, to prawo stanowione w określonym celu je "stawia". A w rachunkach za prąd zapłacimy wszyscy, a zarobią drobni cwaniacy ... I tyle

Jur ze Grzymał
2013-09-12 14:37:38

Jak słucham lub czytam kompletne bzdury o szkodliwości wiatraków to mi się niedobrze robi. Skąd się biorą kretyni co plotą takie głupoty. Straszą wiatrakami idioci którym nie przeszkadza mieszkanie przy drodze i wdychanie spalin oraz jedzenie syfu importowanego z Chin.

Belzebub
2013-09-11 12:39:56

orka-słusznie.Spóścimy gnojowicę do szamba.


2013-09-08 19:49:27

Gnojki z PSL trują teren,aby tylko geszeft się kręcił.Spieszą się,żeby ich ludzie wlączyli to powodujące raka urzadzenie do sieci.Ludzie was wyłączą i to niedługo.

orka
2013-09-07 14:09:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe